Reportaż Radia Plus zwyciężył w konkursie dziennikarskim
10 października 2011 | 17:20 | rm Ⓒ Ⓟ
Dziennikarka Radia Plus Radom Magdalena Gliszczyńska zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim na reportaż radiowy o społecznym problemie stwardnienia rozsianego. Konkurs "Problem społeczny SM" był organizowany po raz drugi. Jego celem jest poszerzanie wiedzy oraz zwiększenie akceptacji społecznej dla osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Nagrodę wręczono w niedzielę wieczorem, 9 października podczas gali kończącej tegoroczną edycję "SyMfonii serc" na Zamku Królewskim w Warszawie.
– Miałam przyjemność spotkać ludzi, borykających się z problemem SM. Ich historia urzekła mnie i wzruszyła. Dowiedziałam się później, że Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego organizuje konkurs dla dziennikarzy i stwierdziłam, że, skoro rozmawiałam z chorymi i temat ten był wielokrotnie poruszany na antenie Radia Plus Radom to spróbuję wziąć udział w konkursie – powiedziała Magda Gliszczyńska. Zwycięski reportaż nosi nazwę "Waleczność SM". Jego tytuł zaczerpnięty jest z wiersza Moniki, bohaterki materiału, borykającej się od kilkunastu lat ze stwardnieniem rozsianym. – Pomyślałam sobie, że ona walczy, więc mój reportaż również będzie o tym, bo pokazuje właśnie te osoby, które mimo choroby bolesnej i fizycznie i psychicznie, walczą, nie poddają się, starają się normalnie funkcjonować – opowiada autorka reportażu.
Dyrektor rozgłośni ks. Jacek Wieczorek zwrócił uwagę, że docenienie pracy dziennikarki jest dowodem na to, że Radio Plus Radom, będąc nowoczesnym radiem komercyjnym, nie rezygnuje z podejmowania ważnych społecznie tematów.
– Reporterzy, oprócz zdobywania informacji, wyróżniają się wrażliwością na ludzkie troski. Poprzez ten reportaż radiowe serce zagrało w "SyMfonii serc" dla tych, których codzienność nie jest łatwa, którzy często sami muszą mierzyć się z przewlekłą chorobą – powiedział ks. Wieczorek. – Uczestniczymy w życiu naszych słuchaczy A być blisko oznacza dla nas także mówić o ważnych sprawach, podejmować akcje pomocowe w czasie ubiegłorocznej powodzi, nawałnicy w powiecie przysuskim, wspierać potrzebujących, dotkniętych problemem alkoholowym, niepełnosprawnych i współpracować przy kampaniach społecznych – dodał.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.