Drukuj Powrót do artykułu

Rezurekcja na warszawskiej Pradze

24 kwietnia 2011 | 13:38 | mag Ⓒ Ⓟ

Dotykając tajemnicy pustego grobu możemy przekonać się, że Chrystus jest w stanie zburzyć każdy ludzki mur – podkreślił ks. prałat Marek Solarczyk podczas Mszy rezurekcyjnej w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze.

Wspominając postacie Marii Magdaleny, oraz apostołów Piotra i Jana, kaznodzieja zaznaczył w homilii, że każdy z nas musi stanąć wobec tajemnicy Bożego działania, a od nas zależy czy będziemy z Nim współpracować czy nie. Przy czym, jak pokazuje nam przykład św. Piotra, bez Boga nie jesteśmy w stanie przez to przejść – mówił ks. Solarczyk.

Proboszcz parafii katedralnej przyrównał procesję rezurekcyjną do okrążania przez Izraelitów murów Jerycha. Jak zaznaczył – podobnie jak wówczas tak samo i dziś Bóg okazuje swoją moc. On to wszystko pokonał. Dlatego tego ranka przywoływaliśmy tej mocy, aby runęły mury, który my potrafimy zbudować dla Boga i potrafimy zbudować dla drugiego człowieka – mówił kaznodzieja.

Ks. Solarczyk zachęcał więc podczas Mszy św, aby doświadczając mocy Zmartwychwstałego Chrystusa być Jego świadkiem w dzisiejszym zmieniającym się świecie.

Msza rezurekcyjna rozpoczęła okres oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które zakończy uroczystość Miłosierdzia Bożego.

Do przyszłej niedzieli w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika codziennie o godzinie 15.00 odbywa się nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.