Rokitno: peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej
02 czerwca 2019 | 09:48 | kk | Rokitno Ⓒ Ⓟ
Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej zakończyła się diecezjalna peregrynacja obrazu św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu pod hasłem: „Milczeć, Walczyć, Kochać. Ze św. Józefem w świecie męskich namiętności”. Wizerunek od 8 marca do 31 maja odwiedził 63 parafie, zakłady karne i szpitale. Łącznie pokonał ponad 5 tys. km.
Zakończenie peregrynacji odbyło się 1 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchające w Rokitnie, gdzie Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Drodzy w Panu, kogo my dzisiaj tu przy ołtarzu polowym widzimy w szczególnych znakach. To zatroskani o nas rodzice naszego Pana Jezusa Chrystusa. Matka Boża Cierpliwie Słuchająca i św. Józef, który w tym znaku obrazu z Kalisza kończy odwiedziny naszej diecezji. Życie modlitwy tu w sanktuarium, ale także w naszych parafiach bogate jest w zatroskanie św. Józefa i Matki Bożej o nasz wzrastanie w mądrości i nasze postępy w łasce u Boga i u ludzi. To Rodzice Pana Jezusa zapraszają nas nieustannie do modlitwy i zachowania przykazań – mówił biskup.
Pasterz diecezji zauważył, że milczenie św. Józefa zwraca uwagę na jego nieustanne słuchanie. – Św. Józef podobnie jak Matka Boża jest milczący, ale nade wszystko słuchający. Wsłuchany w Boga, ale też w tych, którzy do niego zanoszą modlitwę. Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim wspólnotom parafialnym, wszystkim ośrodkom duszpasterskim, które przyjęły św. Józefa i uczyły się od niego tego zasłuchania w Bogu. Pragnę podziękować misjonarzom, którzy towarzyszyli św. Józefowi i osobom towarzyszącym ze świadectwem życia. Dziękuję kustoszowi tej peregrynacji ks. kan. Władysławowi Urbanikowi – mówił biskup.
Mszę św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego celebrowali, między innymi diecezjalni misjonarze głoszący kazania podczas peregrynacji.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.