W Rzymie rośnie liczba pielgrzymów Nadwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

(KAI/RV) / mz, Watykan, 2016-01-09

Stopniowo wzrasta liczba pielgrzymów, przybywających do Rzymu z okazji rozpoczętego miesiąc temu Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego. W porównaniu z podobnym okresem roku poprzedniego było ich w grudniu 2015 w Watykanie więcej o 37 proc.

Przez Drzwi Święte Bazyliki Watykańskiej przeszło dotychczas 527 tys. osób. Poinformował o tym szef rzymskiej policji Nicolò D’Angelo, zdając relację ze stanu bezpieczeństwa w Wiecznym Mieście.

„Utrzymywaliśmy w tym czasie najwyższy poziom alertu antyterrorystycznego. Nie oznacza to jednak, że ludzie zamknęli się w domach i przestali przyjeżdżać. Świadczy o tym wzrost liczby pielgrzymów” – podkreślił D’Angelo. Wskazał zarazem na dobrą współpracę odwiedzających Watykan ze służbami bezpieczeństwa. Zaznaczył, że ludzie bez problemu poddają się wzmożonym kontrolom, rozumiejąc ich sens, nawet jeśli spowalnia to ruch pielgrzymkowy.

Ponadto większa obecność sił bezpieczeństwa wpłynęła na spadek przestępczości w Rzymie. Sama tylko liczba kradzieży, które są prawdziwą plagą Wiecznego Miasta, zmalała o 10 proc.

Ocenia się, że we wszystkich dotychczasowych wydarzeniach jubileuszowych wzięło udział 1 025 000 osób.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook