Rok Jubileuszowy z akcentem na rodzinę

RV / mz, Port-Louis, 2016-01-12

„Odnaleźć ukryty skarb: Bóg z nami każdego dnia, aż do końca czasów” – to według bp. Maurice’a Piata istota Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Ordynariusz Port-Louis na Mauritiusie na stronach swojej diecezji opublikował specjalne przesłanie związane z Rokiem Świętym. Ma być on dla wszystkich szczególną okazją do dziękczynienia, ale także czasem dawania szczególnego świadectwa o pokorze i bliskości Boga.

Bp Piat podkreśla, że Jubileusz daje nam szansę do ponownego wczytania się w nasze życie i odkrycia tego wszystkiego, co jest w nim stałą Bożą obecnością. Zwraca jednak uwagę, że to, co przychodzi od Boga, nie musi oznaczać „spektakularnej zmiany”. To coś zupełnie innego. „To nadzieja, która oświetla drogę, spokojna siła, która ukryta jest w miłości i ją umacnia. To radość, dzięki której możemy z odwagą iść naprzód w trudnych chwilach” – napisał ordynariusz Port-Louis.

Najważniejszy akcent biskup położył jednak na rodzinę, podkreślając jej szczególne znaczenie społeczne. Wskazał, że jest ona, tak jak kiedyś Święta Rodzina, również dzisiaj „narażona na powszechną obojętność i szczególnie podatna na różne arbitralne prześladowania ze strony mających władzę. Często jest także zmuszana do nieplanowanej emigracji, by ratować życie” – napisał w przesłaniu na Rok Jubileuszowy bp Piat z wyspy Mauritius na Oceanie Indyjskim.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook