Relikwie polskich świętych w Japonii

o. pj (KAI Tokio) / br, Tokio, 2016-01-30

W związku z obchodami Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia do Japonii przybyły relikwie świętych Jana Pawła II i Faustyny Kowalskiej. 1 lutego rozpoczną one pielgrzymowanie po diecezjach i parafiach w tym kraju.

Przyjmą je kolejno archidiecezje i diecezje: Osaka, Hiroshima, Fukuoka, Nagasaki, Kagoshima, Saitama, Tokio, Sapporo i Jokohama.

Według japońskiego tygodnika katolickiego „Katorikku Shinbun” są to relikwie krwi świętego Jana Pawła II i część kości św. Faustyny. Wraz z relikwiarzami i dużym obrazem Jezusa Miłosiernego z japońskim napisem „Jesu yo, anatani shinrai shimasu” (Jezu, ufam Tobie) przekazał je Kościołowi w Japonii metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz za pośrednictwem ks. Pawła Obiedzińskiego - od 27 grudnia 2015 r. sekretarza nuncjatury apostolskiej w Tokio.

Tygodnik zachęca także wiernych, aby z okazji trwającego obecnie Roku Miłosierdzia zapoznali się lepiej z encykliką św. Jana Pawła II dotyczącą tego tematu („Dives in misericordia” z 1980 r.) i z „Dzienniczkiem” św. Faustyny, który ukazał się po japońsku w 2011 r.

W Japonii znajdują się też inne relikwie krwi papieża Polaka. Od ponad roku są one przechowywane w klasztorze sióstr Opatrzności Bożej w Tokio-Nakameguro. Towarzyszą one m.in. różnym uroczystościom polonijnym.

Komentarze (1)

real

12 miesięcy temu

krew pobrana przez zapobiegliwego ksa sekretarza I czesc kosci - maja przypominac o dzielach sw JPII I objawieniach sw. siostry Faustyny - a nie lepiej zapoznac z ich nauczaniem? miloscia drugiego? - a nie jakies poganskie , nekrofilne, zwyczaje

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook