Rusza akcja #PrayForMercy

pra / br, Kraków, 2016-02-02

Wraz z początkiem lutego rusza akcja #‎PrayForMercy. „Chcemy odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka i modlić się o Boże Miłosierdzie „dla nas i całego świata” – mówią młodzi przygotowujący ŚDM Kraków 2016, którzy codziennie chcą wspólnie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Od 1 lutego codziennie o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia – za pomocą aplikacji ‪Periscope będzie transmitowana wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w Komitecie Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016.

„W każdym tygodniu towarzyszyć nam będzie konkretna intencja. Pierwszego tygodnia miesiąca zawsze prosić będziemy w intencjach Ojca świętego, w kolejnych tygodniach w różnych intencjach” – zapowiadają inicjatorzy akcji.

Ogólna papieska intencja modlitewna na luty brzmi: „Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń”.

Akcja #‪‎PrayForMercy to odpowiedź młodych na wezwanie papieża Franciszka z orędzia na lipcowe ŚDM w Krakowie: „Tak bardzo chciałbym, byśmy zjednoczyli się w chóralnej modlitwie płynącej z głębi naszych serc, błagając Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata!”.

Pracownicy i wolontariusz KO ŚDM Kraków 2016 będą się modlić w pięciu językach: w poniedziałek po polsku, a w następne dni także po portugalsku, angielsku, hiszpańsku i włosku. W modlitwę można się włączyć za pomocą mediów społecznościowych.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook