Kard. Tagle wzywa do konkretnego aktu miłości

kg (KAI/AsiaNews) / br, Manila, 2016-02-04

Aby uratować 25 tysięcy dzieci od głodu, wystarczy 1200 pesos w ciągu sześciu miesięcy, czyli 10 pesos dziennie - uważa metropolita Manili kard. Luis Antonio Tagle.

W obliczu zbliżającego się Wielkiego Postu skierował on do wiernych swej archidiecezji list pasterski, w którym zwrócił uwagę, że obok powstrzymania się od pokarmów mięsnych i w ramach trwającego obecnie Jubileuszu Miłosierdzia, jest to okazja do dokonania "prawdziwej zmiany" w swym życiu. Zaapelował o "konkretny akt miłości" i dodał: "Wcielmy w życie papieskie wezwanie do miłosierdzia".

Wystąpienie kardynała jest częścią szerszego programu, będącego od wielu lat podstawą charytatywnej działalności stołecznej archidiecezji - Pondo ng Pinoy (Fundusze dla Filipińczyków). Projekt ten, powołany do życia w czerwcu 2004 przez ówczesnego metropolitę stolicy kard. Gaudencio Rosalesa, pozwala mieszkańcom włączać się w dzieła miłosierdzia w najprostszy dla nich sposób, stosownie do ich możliwości materialnych i finansowych.

Według danych za rok podatkowy 2012-13, w ramach tego programu zebrano łącznie 15,8 mln pesos (ok. 280 tys. euro). Większa część tych wpłat - 7,9 mln - pochodziła z parafii aglomeracji manilskiej, a następnie z miejscowości Malolos i Antipolos - po niespełna 980 tys. pesos.

Celem tegorocznych działań Pondo jest "doprowadzenie do poprawy życia 25 tysięcy dzieci" - napisał kard. Tagle. Przypomniał, że w ubiegłym roku datki zebrane w ramach funduszu w okresie wielkopostnym pozwoliły zaspokoić potrzeby 21 tysięcy nieletnich, i to nie tylko gdy chodzi o wyżywienie, ale także w zakresie zapewnienia im podstawowego wykształcenia i ubrania. Środki zbierane są przy różnych okazjach, najczęściej z okazji Mszy świętych.

Komentarze (2)

katolik

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

mysle ze konkretnym aktem milosci będzie przyjecie przeze mnie rodziny muzulmanskiej, meza z dwiema zonami i 12 dzieci, zapewnienie im wszystkiego czego sobie zazycza do końca moich dni, zgodnie z sugestia JSw Franciszak, ..... a tak w ogole, radze się zastanowić dlaczego dzieci gloduja

Odpowiedz

teresa

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Przydałaby się darmowa służba zdrowia.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook