Ks. Michał Olszewski SCJ Misjonarzem Miłosierdzia

pra / br, Kraków, 2016-02-08

Rekolekcjonista i ewangelizator, wcześniej też egzorcysta, dyrektor Grupy Medialnej Profeto ks. Michał Olszewski SCJ został mianowany przez papieża Franciszka Misjonarzem Miłosierdzia.

Sercanin ks. Michał Olszewski SCJ jest dyrektorem Grupy Medialnej Profeto i twórcą ewangelizacyjnego internetowego Radia Profeto.pl, którego redakcja mieści się w Stadnikach (wieś koło Dobczyc w powiecie myślenickim), gdzie Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego prowadzi także swoją parafię i seminarium duchowne. Zakonnik niegdyś był egzorcystą diecezji kieleckiej. Dziś posługuje przede wszystkim jako rekolekcjonista i ewangelizator; prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień: slowopana.com.

Ks. Olszewski jest autorem książek: „Żyć w Duchu Świętym”; „Egzorcyzm. Posługa miłości”; „Bóg daje charyzmaty”; „Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie”; „Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać”; „Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem”.

Ks. Michał Olszewski jest szóstym Misjonarzem Miłosierdzia archidiecezji krakowskiej. W Krakowie tę posługę pełnić będą ks. Franciszek Ślusarczyk – kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i ks. Dariusz Talik, odpowiedzialny za duszpasterstwo akademickie w archidiecezji krakowskiej. Trzecim Misjonarzem Miłosierdzia dla archidiecezji krakowskiej będzie ks. Krzysztof Czerwionka CR, założyciel Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” ze Stryszawy koło Suchej Beskidzkiej. Ponadto jeszcze dwóch innych kapłanów krakowskiego Kościoła będzie pełniło posługę Misjonarzy Miłosierdzia, ale poza granicami diecezji. Chodzi o dwóch księży studiujących w Rzymie – ks. Lecha Wołowskiego i ks. Pawła Gałuszkę.

Innym związanym z Grupą Medialną Profeto kapłanem, który został Misjonarzem Miłosierdzia jest paulin o. Michał Legan. Obaj zakonnicy udają się właśnie na spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia z Ojcem Świętym, które odbędzie się 9 lutego. U progu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, papież Franciszek podczas uroczystej Eucharystii roześle Misjonarzy do ich nowych zadań, udzielając im Piotrowej władzy i ojcowskiego błogosławieństwa. Jak poinformował abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, do Rzymu przybędzie 700 z ponad tysiąca wszystkich Misjonarzy Miłosierdzia nominowanych przez Ojca Świętego.

Do szczególnych zadań Misjonarzy Miłosierdzia będzie należało m.in. animowanie misji ludowych. Kapłani ci zostali też obdarzeni władzą w sprawie odpuszczania grzechów zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej, do których należą: profanacja Najświętszego Sakramentu, rozgrzeszenie wspólnika w grzechu przeciw VI przykazaniu Dekalogu, zdrada tajemnicy spowiedzi, przemoc wobec Ojca Świętego oraz udzielenie sakry biskupiej bez mandatu Stolicy Apostolskiej albo usiłowanie udzielenia święceń kapłańskich kobiecie.

Komentarze (14)

teresa

11 miesięcy, 3 tygodnie temu

Skąd przeciętny parafianin ma wiedzieć kto jest misjonarzem miłosierdzia i gdzie udziela sakramentu pokuty?Może to powinno widnieć w ogłoszeniach parafialnych przez cały nadchodzący rok. Nie sądzę ,żeby dużo było tych penitentów. Czy aborcję rozgrzesza każdy kapłan?

Odpowiedz

mk2010

11 miesięcy, 1 tydzień temu

Też wydaje mi się, że taka informacja powinna być szeroko dostępna. A niełatwo nawet znaleźć ogólną listę misjonarzy miłosierdzia, żeby sprawdzić, do kogo najbliżej czy zdobyć nr kontaktowy. Inna sprawa, że mianuje się często tych, którzy mają na co dzień rozliczne inne obowiązki. Będą na pewno dyspozycyjni?
Co do rozgrzeszania aborcji w Roku Jubileuszowym, rozgrzeszyć może każdy kapłan.

Odpowiedz

mk2010

11 miesięcy, 1 tydzień temu

Mówię i mam: Lista misjonarzy miłosierdzia w Polsce: http://nowaewangelizacja.org/8890-3/

Odpowiedz

ernest

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Mam bardzo niemiłe doświadczenia z tym zapewne zasłużonym dla wielu duszpasterzem...

Odpowiedz

ala

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Rozwiń wypowiedź. Obserwuję działalność tego księdza i w głowie mi się nie mieści, jak młody, zupełnie bez doświadczenia w posłudze kapłańskiej tj. spowiedź, mógł zostać mianowany egzorcystą...Słuchałam jego kazań i zastanawiam się ilu ludzi wylądowało na terapii nerwic przez niego...

Odpowiedz

Rafał

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Jest wielu młodych księży egzorcystów. Ten Ksiądz zmienił miejsce zamieszkania i nie pełni tej posługi, ma inne obowiązki. Tak czytam i komentarze tu nie różnią się niczym od komentarzy ziających jadem na brukowych portalach. Opamiętajmy się przecież uważamy się za ludzi wierzących.

Odpowiedz

ada

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Witaj w klubie i jest nas całkiem dużo (no może ja miałam takie fart, że na takich trafiałam). Brrr ... ale nie nam oceniać

Odpowiedz

ernest

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Nie uważam o. Olszewskiego za dobry wybór...niestety nie jest dobry przykład kapłana. Mam nadzieję, że tego posta nie zdejmiecie.

Odpowiedz

Magda

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Każdy mam i miłe i niemiłe doświadczenia z ludźmi . Nie szafujmy wypowiedziami nie popartymi faktem. Nie jest to chrześcijańskie

Odpowiedz

Ada

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Fakty są niestety ale dla wyższego dobra pominę tak jak robi to wielu. Nie wiem czy słusznie ale już i tak jest wystarczająco plucia na Kościół.

Odpowiedz

teresa

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Swoją drogą skąd papież Franciszek wie ,który kapłan nadaje się do wypełnienia misji Miłosierdzia? Ma chyba w każdym kraju doradców?

Odpowiedz

Gosc

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Komentarze w stylu zły bez faktów sa żałosne.
Jak widać dewotki już nawet w internecie plotkują
A może największym problemem jest to ze Ks. Michał wali prawdę miedzy oczy

Odpowiedz

Gosc

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Dlaczego KAI publikuje tylko komentarze negatywnie nastawione do Ks Michała?

Odpowiedz

Rafal Bieniek

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Witam miałem zaszczyt spotkać się z ks Michałem w Bergen i ma w sobie to coś czego nam brakuje w codziennym życiu Wspaniały skromny i zartobliwy Szczęść Boże

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook