Kolejne Bramy Miłosierdzia w archidiecezji łódzkiej

az / br, Łódź, 2016-02-11

W pięciu kolejnych miastach i kościołach archidiecezji łódzkiej w Środę Popielcową zostały otworzone Bramy Miłosierdzia, by mając na uwadze dobro duchowe wiernych ułatwić im zwracanie się do Bożego Miłosierdzia w Roku Jubileuszu.

Bramę w kościele Miłosierdzia Bożego w Pabianicach otworzył ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Ponadto Bramy Miłosierdzia otworzyły swe podwoje w kościele Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim, w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach, w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koluszkach oraz w kościele Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Podwyższenia Świętego Krzyża w Ozorkowie.

W słowie do wiernych metropolita łódzki przypomniał, że to właśnie przez modlitwę, post, jałmużnę i pokutę możemy zbliżyć się do Boga, właśnie w tym szczególnym czasie, który rozpoczynamy, w okresie Wielkiego Postu. Zwrócił uwagę, by te czyny miłosierdzia nie były robione dla poklasku u innych, ale właśnie po to, by przemieniać swoje serce. Chrystus chce naszego nawrócenia, naszego pojednania z Bogiem.

„Chcemy się pojednać z Bogiem. Właśnie dlatego zgromadziliśmy się dzisiaj tutaj, aby przejść najpierw przez Bramę Miłosierdzia. One w wielu kościołach na całym świecie zostały już otworzone w grudniu ubiegłego roku, ale dzisiaj w naszej archidiecezji są one otwierane w kolejnych pięciu miastach. Właśnie po to, by jak najwięcej ludzi wierzących, wołających do Boga o miłosierdzie, mogło tego miłosierdzia dostąpić. Zebraliśmy się po to, by tego miłosierdzia dostąpić właśnie dzisiaj, w Środę Popielcową, kiedy w całym Kościele katolickim zaczyna się szczególny okres Wielkiego Postu”- mówił łódzki Pasterz.

Bramy Miłosierdzia ustanowił papież Franciszek: „Ważne jest, aby ten moment był połączony przede wszystkim z sakramentem pojednania i uczestnictwem we Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary i modlitwa za mnie – prosi Ojciec Święty – oraz w intencjach, które noszę w sercu dla dobra Kościoła i całego świata”.

Wszyscy wierni mogą zyskać odpust zupełny odbywając pielgrzymkę do Drzwi Świętych otwartych w bazylikach papieskich w Rzymie, w każdej katedrze oraz kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego.

 

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook