„Namioty miłosierdzia” na Jubileuszu Dziewcząt i Chłopców

xlw (KAI Rzym) / br, Rzym, 2016-03-11

Siedem „namiotów miłosierdzia” na siedmiu placach Rzymu. W ten niecodzienny sposób tematyka uczynków miłosierdzia względem ciała zostanie przybliżona nastolatkom, którzy przybędą do Rzymu w dniach 22-25 kwietnia br. na zaproszenie papieża Franciszka na uroczystości Jubileuszu Dziewcząt i Chłopców.

W ciągu trzech dni młodzież będzie mogła przebyć trasę „siedmiu namiotów miłosierdzia”, która rozpocznie się na placu przed Zamkiem Świętego Anioła. Każdy namiot będzie koncentrować się na jednym z uczynków miłosierdzia. Oprócz obejrzenia filmu wyjaśniającego znaczenie każdego z nich, będzie można wysłuchać świadectw tych, którzy zajmują się pracą charytatywną. Młodzież otrzyma także zadanie zrealizowania tych uczynków w życiu codziennym.

Celem akcji jest to, aby miłosierdzie stawało się pojęciem coraz bardziej zrozumiałym i konkretnym w życiu nastolatków. Młodzi pielgrzymi będą wyposażeni w specjalne bransoletki z QRCode, dzięki którym będą mogli pobrać wszystkie dostępne materiały na temat akcji na swoje telefony.

Jubileusz rozpocznie się w V Niedzielę Wielkanocną 24 kwietnia pod hasłem: „Być coraz bardziej miłosiernymi, jak Ojciec” i obejmie młodzież w wieku od 13 do 16 lat. Rejestracji pielgrzymów należy dokonać tutaj.

Komentarze (2)

teresa

10 miesięcy, 2 tygodnie temu

Święto namiotów?

Odpowiedz

adam

10 miesięcy, 2 tygodnie temu

Namiotów?

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook