Bezdomni przeszli przez Bramę Miłosierdzia

rk / br, Bielsko-Biała, 2016-03-20

„Nie stój w bramie” – pod takim hasłem w Bielsku-Białej odbyły się rekolekcje dla bezdomnych.

Wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób borykających się z problemem bezdomności, którzy przeszli Drogę Krzyżową z klasztoru Sióstr Zgromadzenia Córek Bożej Miłości do Bramy Miłosierdzia w katedrze św. Mikołaja.

Uczestnicy rekolekcji otrzymali na zakończenie niespodzianki. Oprócz paczek świątecznych przygotowanych przez Caritas, każdy zostali zaopatrzony w „Faustinum Forte” – specjalne pudełeczko zawierające różaniec do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, obrazek Jezusa Miłosiernego oraz informację o tym, jak odmawiać Koronkę i zmienić swoje życie na lepsze.

Trzydniowe rekolekcje, zorganizowane przez bielsko-żywiecką Caritas oraz Wspólnotę „Miłość i Łaska Chrystusa” w Bielsku-Białej odbywały się w Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta oraz u sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Nie zabrakło na nich przejmujących świadectw osób, które wyszły z nałogów i bezdomności. Uczestnicy mogli także liczyć na posiłki od Caritas.

Opiekun duchowy Wspólnoty „Miłość i Łaska Chrystusa” ks. Sebastian Rucki przyznał, że doświadczenie rekolekcji dla bezdomnych było niezwykle pouczające dla organizatorów. „Zostaliśmy zachęceni, by podjąć większe wysiłki w kierunku działań duszpasterskich adresowanych to tej grupy” – dodał. Przyznał jednocześnie, że wielu z bezdomnych chętnie włączało się w spontaniczną modlitwę, wsłuchiwali się z uwagą w konferencje o Miłosierdziu Boga w oparciu o słynny obraz Rembrandta „Powrót Syna Marnotrawnego”. Ostatniego dnia rekolekcji wielu uczestników przystąpiło do sakramentu pokuty.

Hasło „Nie stój w bramie”, jak tłumaczy ks. Rucki, nawiązywało do symbolicznego przekroczenia Bram Miłosierdzia. Nastąpiło ono w ostatni dzień rekolekcji, na zakończenie Drogi Krzyżowej, w katedrze św. Mikołaja. W ten dzień uczestnicy spotkania mogli uzyskać odpust zupełny.

Komentarze (1)

Teresa

10 miesięcy, 1 tydzień temu

Nie stój w bramie. Nie żebrz może. W trzy dni odbudować swoje życie mógł tylko Jezus, nie zapominajmy o tym.

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook