Drukuj Powrót do artykułu

Roma Sacra – Święty Rzym. Przewodnik – Wojciech Kęder

01.05.2017 , Reklama, am / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. Materiał promocyjny

Przewodnik „Roma Sacra-Święty Rzym” został przygotowany z myślą o wymagającym turyście-pielgrzymie pragnącym zwiedzić stolicę Włoch. Zawiera on m.in. bardzo szczegółowy opis dzisiejszego Rzymu oraz przypomina jego czasami dramatyczną historię. Dzięki niemu przybywający na Półwysep Apeniński Polak pozna najpiękniejsze kościoły, najciekawsze muzea i pomniki i przybliży sobie losy rodaków (członków rodzin królewskich, książąt, wojskowych, artystów), których zagmatwane losy zmusiły do szukania schronienia w Wiecznym Mieście.

Publikacja ta będzie pomocna w dotarciu do grobów św. Piotra i św. Jana Pawła II, poprowadzi drogą świątyń, w których znajdują się relikwie apostołów, męczenników i wielu świętych, a także pozwoli dotrzeć tam, gdzie od setek lat otaczane są kultem cudowne wizerunki Matki Bożej, krucyfiksy czy obrazy.

Ostatnia część przewodnika stanowi zachętę do odwiedzenia interesujących miejsc leżących w niedalekiej odległości od centrum Rzymu – zabytków starożytności w Ostii, rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo czy sanktuarium maryjnego na Mentorelli.

Kup książkę – Wydawnictwo Św. Stanisława BM

Wersja do druku

Przeczytaj także

08 kwietnia 2017 10:08

60 tys. wiernych przeszło Ekstremalne Drogi Krzyżowe

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.