Drukuj Powrót do artykułu

Rosja: odznaczenie dla pracownika “Kirche in Not”

19 lipca 2007 | 12:03 | ts (KAI)//mam Ⓒ Ⓟ

Wymiar sprawiedliwości obwodu Kemerowo na Syberii odznaczył eksperta ds. Rosji z międzynarodowego dzieła pomocy “Kirche in Not” (Kościół w Potrzebie) Petera Hemeniuka “za wkład w duszpasterstwo więzienne” w tym regionie Rosji.

Wymiar sprawiedliwości obwodu Kemerowo na Syberii odznaczył eksperta ds. Rosji z międzynarodowego dzieła pomocy “Kirche in Not” (Kościół w Potrzebie) Petera Hemeniuka “za wkład w duszpasterstwo więzienne” w tym regionie Rosji. Również nowo mianowany prawosławny biskup Kemerowa Arystarch podziękował za wsparcie, jakiego organizacja ta udziela jego wspólnocie.

Duszpasterstwo więzienne w regionie Kemerowa prowadzi Rosyjski Kościół Prawosławny (RKP), który od kilku lat otrzymuje pomoc od “Kirche in Not” w postaci m.in. literatury religijnej dla więźniów. Książki o tej tematyce są przyjmowane z wielką wdzięcznością i “w tym ponurym otoczeniu są prawdziwą pociechą”, powiedział Peter Humeniuk. Według niego, “odnajdywanie w ten sposób drogi do Boga” jest piękną sprawą.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że rozpoczęta na początku lat dziewięćdziesiątych przez założyciela “Kirche in Not” o. Werenfrieda van Straatena akcja pomocy dla RKP była posunięciem “proroczym”. Dziś dzieło to cieszy się wielkim zaufaniem prawosławnych partnerów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.