Drukuj Powrót do artykułu

Ukazała się książka o męczeństwie katolików w ZSRR

24 stycznia 2018 | 00:10 | Petersburg / ks. Krzysztof Pożarski, pb / mip Ⓒ Ⓟ

Sample materiały prasowe

Staraniem Postulatury procesu beatyfikacyjnego rosyjskich męczenników XX wieku została wydana w Petersburgu długo oczekiwana książka „Z Chrystusem do końca. Męczeństwo Sług Bożych w Związku Radzieckim”. Książka powstawała w ciągu 15 lat i jest poświęcona rosyjskim bohaterom wiary w trudnych czasach dyktatury proletariatu i prześladowania Kościoła katolickiego w Rosji Sowieckiej, z których większość stanowili Polacy.

Książka zawiera biografie Sług Bożych: bp. Antoniego Maleckiego, prałata Konstantego Budkiewicza, księży: Franciszka Budrysa, Jana Trojgo, Pawła Chomicza, Antoniego Czerwińskiego, Epifania Akułowa, Potapia Emelianowa, sióstr zakonnych: matki Anny Abrikosowej, siostry Haliny Jętkiewicz, a także osoby świeckiej – Kamili Kruszelnickiej.

Ponadto książka zawiera biografię abp. Jana Cieplaka i ks. Antoniego Dziemieszkiewicza, których proces beatyfikacyjny może wkrótce rozpocząć się w Rosji.

Słowo wstępne do liczącej 296 stron książki, wydanej w języku rosyjskim, napisał metropolita Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie abp Paweł Pezzi. Są w niej również modlitwy o beatyfikację Sług Bożych, a także archiwalne zdjęcia i nowe kolorowe portrety męczenników za wiarę wykonane w Petersburgu.

Ci, którzy pragnęliby otrzymać tę książkę, mogą ją odebrać w kościele św. Stanisława w Petersburgu (ul. Sojuza Pieczatnikow, 22, tel. 812 714 00 71). Można ją także otrzymać pocztą we wszystkich krajach na świecie. W tym celu należy wysłać dokładny adres pocztowy, adresata i numer telefonu komórkowego na e-mail: ststanislas@list.ru.

Postulatura w Petersburgu poszukuje także wydawnictwa w Polsce (jak również w innych krajach), które chciałoby przetłumaczyć i wydać tę książkę po polsku, jak i w innych językach narodowych – poinformował KAI ks. Krzysztof Pożarski, postulator procesu beatyfikacji rosyjskich męczenników XX wieku.

 

Wersja do druku

Przeczytaj także

22 stycznia 2018 11:00

Prawosławny arcybiskup modlił się w katolickiej świątyni

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.