Drukuj Powrót do artykułu

„Różaniec do granic” w nadmorskich miejscowościach diecezji pelplińskiej

07 października 2017 | 21:10 | ks. is | Pelplin Ⓒ Ⓟ

W ośmiu nadmorskich miejscowościach diecezji pelplińskiej 7 października odmówiono różaniec w ramach akcji „Różaniec do granic”. Tysiące wiernych przybyło do parafii Objazda, Smołdzino, Łeba (dwie parafie), Sarbsk, Sasino, Choczewo oraz Białogóra.

Modlitwie w parafii św. Jakuba w Łebie przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna, który w kościele sprawował Mszę św. Następnie po adoracji wyruszono na plażę, gdzie tysiące wiernych odmówiło różaniec transmitowany z tego miejsca przez diecezjalne Radio Głos z Pelplina. Ostatnim akcentem było błogosławieństwo, którego zebranym na plaży udzielił bp Kasyna.

W homilii podczas Mszy św. biskup diecezjalny stwierdził: „Chcemy dzisiaj przeprowadzić szturm do nieba, który nas połączy nie tylko zgromadzonych na granicy Polski, ale w ogóle ludzi żyjących w Polsce oraz rodaków za granicą”.

„Modlitwa ma moc” – mówił dalej hierarcha, podkreślając, że potrzeba takiej modlitwy za Polskę, Europę i świat.

Nawiązując do współczesnych problemów świata i dystansując się od tych, którzy kwestionują sensowność takich akcji, kaznodzieja podkreślił, że „nie chcemy stać z pustymi rękami i nie chcemy być bezczynni, lecz na wzór Maryi, chcemy odpowiadać na Boże wezwania”.

Pod koniec Mszy św. zabrał głos proboszcz parafii św. Jakuba w Łebie. Ks. kan. Zenon Myszk nazwał modlących się na różańcu, szczególnie w ramach „Różańca do granic”, „strażnikami nadziei”. „Jesteśmy tu, żeby zaświadczyć, że nie ma takiej opresji, w której moglibyśmy powiedzieć, że nie damy rady”, powiedział kapłan, dodając, że „tę wiarę wyrażamy trzymając w ręku różaniec i wspólnie go odmawiając”.

Nad Bałtykiem w diecezji pelplińskiej stanęli wierni z całej diecezji. Bardzo wiele grup parafialnych przybyło autokarami. Akcję wspomagała straż pożarna, harcerze oraz służby graniczne.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.