Różaniec do granic

09:41 / 12-10-2017

Modlitwa, która sięgnęła najdalszych zakątków świata

Miliony ludzi w Polsce i na świecie sięgnęło w sobotę 7 października po różaniec, by modlić się w jedności o nawrócenie do Boga i pokój dla całego świata. Modlitwa, która początkowo miała odbyć się wzdłuż granicy Polski, rozlała się na cały świat. – Modlitwa różańcowa jest jak światło, które sięgnęło najdalszych zakątków naszego globu – […]

11:33 / 08-10-2017

Abp Jędraszewski: różaniec jedynym ratunkiem dla świata

W sobotę 7 października abp Marek Jędraszewski spotkał się z mieszkańcami Zakopanego w ramach akcji modlitewnej „Różaniec do granic”. W kościele św. Krzyża przewodniczył Mszy św.

11:26 / 08-10-2017

Drohiczyn: różaniec nad granicą z Białorusią

– Niemal 9 tys. pielgrzymów spoza diecezji przyjechało do położonej nad granicą białoruską diecezji drohiczyńskiej. Oprócz tego w modlitewnej akcji wzięli licznie udział mieszkańcy diecezji.

10:52 / 08-10-2017

„Różaniec do granic” – za Ojczyznę i pokój na świecie

O pokój na Ukrainie i na świecie, za Ojczyznę, lepsze relacje Polaków i Rosjan, ale i w intencjach osobistych – o zdrowie i za własne rodziny – modliły się setki tysięcy wiernych w sobotę 7 października w ramach „Różańca do granic”. w 22 diecezjach wyznaczono 320 kościołów stacyjnych i 4 tys. stref wzdłuż granic, a […]

09:05 / 08-10-2017

„Różaniec do granic” w diecezji rzeszowskiej

Około dziesięciu tysięcy osób uczestniczyło bezpośrednio w projekcie „Różaniec do granic” w diecezji rzeszowskiej 7 października br. Do czterech stacji, w południowej części diecezji, przyjechały zarówno grupy zorganizowane jak i pojedynczy pielgrzymi. Modlitwa różańcowa rozbrzmiewała również w piątej stacji w kaplicy Międzynarodowego Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” oraz w wielu kościołach, gdzie o godz. 14.00 rozpoczęto specjalne nabożeństwa.

09:04 / 08-10-2017

Ełk: „Różaniec do Granic” w sercu diecezji

„Różaniec do granic” zagościł w 20 kościołach stacyjnych diecezji ełckiej, które graniczą z Rosją, Litwą i Białorusią. W sercu diecezji, Ełku, Mszę św. na placu św. Jana Pawła II, poprzedzającą modlitwę różańcową celebrował pasterz diecezji biskup ełcki Jerzy Mazur.

21:54 / 07-10-2017

Diecezja siedlecka z liczbowymi rekordami „Różańca do granic”

Najbardziej otoczona modlitwą różańową do granic okazała się diecezja siedlecka, gdzie padły ogólnopolskie rekordy frekwencji: najliczniejsza, ponad 10-tysięczna rzesza modlących się na różańcu zebrała się w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej jedności w Kodniu nad Bugiem oraz ponad 7 tys. w Pratulinie, miejscu uświęconym krwią unitów-męczenników podlaskich, gdzie razem z wiernymi modlił się biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

21:10 / 07-10-2017

„Różaniec do granic” w nadmorskich miejscowościach diecezji pelplińskiej

W ośmiu nadmorskich miejscowościach diecezji pelplińskiej 7 października odmówiono różaniec w ramach akcji „Różaniec do granic”. Tysiące wiernych przybyło do parafii Objazda, Smołdzino, Łeba (dwie parafie), Sarbsk, Sasino, Choczewo oraz Białogóra.

21:04 / 07-10-2017

„Różaniec do Granic” w diecezji kaliskiej

Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce i wiele innych miejscowości – to miejsca, w których wierni diecezji kaliskiej uczestniczyli w „Różańcu do Granic”.

20:56 / 07-10-2017

„Różaniec do granic” w archidiecezji gdańskiej

Archidiecezja Gdańska włączyła się do narodowej pierwszej soboty miesiąca nazwanej „Różaniec do Granic”. Wyznaczono 45 kościołów stacyjnych, które tego dnia zostały wypełnione wiernymi po brzegi. W każdej świątyni realizowano program ogólnopolskiego wydarzenia. Ponadto w dwóch Gdańskich parafiach, sprawowana była Msza święta z udziałem dzieci.

1 2 3 7
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.