Drukuj Powrót do artykułu

Rozpoczął się 31. Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

15 czerwca 2018 | 13:53 | moka / pz | Radzyń Podlaski Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Jonathan Daniels / Unsplash

W diecezji siedleckiej rozpoczął się 31. Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Gospodarzem tegorocznego dwudniowego spotkania jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Zjazd Placówek, którym patronuje Papież Polak rozpoczął się Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.

– Jan Paweł II otwierał serca młodzieży na Chrystusa i równocześnie starał się otwierać serca całych narodów – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który przewodniczył liturgii – Dlatego powstały szkoły inspirujące się spuścizną świętego Jana Pawła II i jego całym życiem. To są szczególne szkoły. Nie tylko uczą, ale przede wszystkim wychowują na dobrych obywateli i członków Kościoła. Dziś modlimy się za nasze szkoły Jana Pawła II z całej Polski, a także spoza jej granic – podkreślał hierarcha.

W Mszy świętej koncelebrowanej uczestniczyli także biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz wielu kapłanów z diecezji siedleckiej. Podczas uroczystości obecni byli także przedstawiciele szkół noszących imię Jana Pawła II z całej Polski oraz reprezentacja szkoły polonijnej z Litwy.

Po Eucharystii obchody kontynuowane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Tam gospodarze miejsca przygotowali część artystyczną, wykłady i świadectwa.

Drugi dzień 16 czerwca Zjazdu wypełnią wycieczki. W programie zaplanowano wyjazd do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, Bazyliki Mniejszej w Janowie Podlaskim a także uczestnicy będą mogli zwiedzić znaną w Polsce i na świecie, Stadninę Koni Arabskich w Janowie Podlaskim.
Spotkaniu przyświeca hasło „Idźmy w przyszłość z nadzieją”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 czerwca 2018 16:35

Bezdomni pojadą na pielgrzymkę do św. Ojca Pio

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.