Rozpoczęła się międzynarodowa konferencja „Internet a tożsamość człowieka”
09 maja 2012 | 10:54 | jm / rk Ⓒ Ⓟ
W Bydgoszczy rozpoczęła się międzynarodowa konferencja o etyce w mediach. Tym razem uczestnicy podejmują temat „Internet a tożsamość człowieka. Jaki obraz człowieka w Internecie?”.
Wśród prelegentów, którzy zaprezentują swoje wystąpienia w pierwszej części, znajdą się m.in.: ks. prałat Giuseppe Scotti z Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu i ks. Lech Rynkiewicz z Radia Watykańskiego.
Witając uczestników konferencji, bp Jan Tyrawa podkreślił, że współcześnie ważna jest tożsamość społeczeństwa. – Jeśli bowiem dzisiaj jesteśmy skazani na społeczeństwo pluralistyczne, to sam jego pluralizm wymusi niejako na nas, abyśmy budowali to społeczeństwo poprzez coraz to silniejsze osobowości. Mam na myśli ludzi, którzy mają jednoznacznie określoną tożsamość. Wówczas tylko oni mogą dialogować, nawzajem się porozumiewać. Ludzie mali, słabi, którzy zatracają swoją tożsamość w społeczeństwie pluralistycznym, nie mają nic do powiedzenia – powiedział.
Z kolei dr Helena Czakowska, rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, która jest współorganizatorem konferencji, dodała, że Internet cały czas podlega ekspansywnemu rozwojowi. – Zawsze w takich przypadkach oprócz dobra występuje realnie wiele zagrożeń. Dlatego potrzeba wiedzy, aby mądrze i bezpiecznie z tego środka komunikacji każdy mógł korzystać – podkreśliła.
Drugą i trzecią część konferencji będą stanowiły panele dla młodzieży licealnej oraz studenckiej zatytułowane: „Tożsamość i obraz człowieka w Internecie”.
Organizatorem wydarzenia są m.in.: Diecezja Bydgoska, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu, Radio Watykańskie oraz Katolicka Agencja Informacyjna. Patronat medialny objął m.in. Przewodnik Katolicki.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.