Drukuj Powrót do artykułu

Rozpoczęło się Franciszkańskie Spotkanie Młodych

23 lipca 2018 | 10:01 | pab | Kalwaria Pacławska Ⓒ Ⓟ

Po raz 31. w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla odbywa się Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). Bierze w nim około tysiąca osób. – My niewiele przygotowaliśmy, ale Pan Bóg dużo przygotował dla ludzi, którzy tutaj przyjechali – mówi w rozmowie z KAI o. Marcin Drąg OFMConv., dyrektor FSM.

Tegoroczne hasło spotkania brzmi: „Tchnienie”. Jest ono nawiązaniem do sceny z Księgi Rodzaju, kiedy Bóg tchnął w nozdrza człowieka tchnienie życia. – Będziemy próbowali odkrywać osobę Ducha Świętego, który działał i działa w historii zbawienia, w historii Kościoła i w historii konkretnych ludzi – zapowiada o. Marcin Drąg.

Zakonnik zauważa, że młodzież ludzie poszukują swojej tożsamości i tego kim są wobec siebie i Stwórcy. – W te poszukiwania wpisane są błędy i trudności. Dzisiaj młodzi ludzie są skołowani, pogubieni, próbują odnaleźć swoją tożsamość, którą nadał im Pan Bóg – mówi.

Jak co roku na spotkanie zaproszono gości, którzy będą się dzielić świadectwem swojego życia. Tym razem będą to: reżyser Krzysztof Zanussi, charyzmatyk Marcin Zieliński, ks. Rafał Jarosiewicz, sportowiec Andrzej Tokarz, artysta Tomasz Budzyński oraz biskup Edward Kawa i publicysta Tomasz Terlikowski.

Natomiast wieczorami wystąpią zespoły: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, niemaGOtu, Rock and Fire, Fioretti oraz Teatr A.

Pojawią się także zajęcia fitness, atrakcje dmuchane oraz plenerowe kino. Nie zabraknie oczywiście codziennych Mszy św., nabożeństw i pracy w grupach.

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 roku. FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię oraz biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. Tegoroczne FSM zakończy się w sobotę 28 lipca.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.