Drukuj Powrót do artykułu

RŚA: kard. Nzapalainga z uznaniem o pracy tarnowskich misjonarzy

07 lutego 2018 | 18:40 | Tarnów / eb Ⓒ Ⓟ

Arcybiskup Bangi kard. Dieudonné Nzapalainga docenia pracę tarnowskich misjonarzy. Jak podkreślił podczas spotkania z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem, ich posługa jest zawsze blisko ludzi, których chcą poznać. Rozmowa dotyczyła również założenia nowej parafii przez księży tarnowskich.

Propozycja została przyjęta przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. „Życzenie pasterza Bangi jest wielkim wyzwaniem dla naszych misjonarzy. Chodzi zarówno o siły personalne, jak i o budowę nowej wspólnoty, nie zapominając o konieczności budowy infrastruktury. Potrzeba bowiem wybudowania kościoła jak i zaplecza pastoralnego. To perspektywa wielu lat. By sprostać wyzwaniu trzeba szczególnej modlitwy Kościoła tarnowskiego. Pasterze zapewne ucieszyliby się, gdyby do zamierzonego dzieła zgłosili się kolejni kandydaci” – podkreśla ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupa tarnowskiego ds. misji.

Kardynał z uznaniem mówił o zaangażowaniu tarnowskich duchownych, którzy odwiedzają ponad 40 wiosek na terenie parafii. „Misjonarze przybywając do ludzi, pozostają z nimi nieraz tygodnie, by głosić Ewangelię i sprawować Eucharystię” – relacjonuje ks. Czermak.

Kardynał wyraził też zadowolenie z nominacji ks. Mirosława Gucwy na stolicę biskupią w Bouar. Sakrę biskupią przyjmie on w najbliższą niedzielę.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.