Drukuj Powrót do artykułu

Rusza kampania przeciwko homoseksualnej indoktrynacji w ZHP

20.09.2018 , Marta Ogonowska-Polskowska, maj / pz, Warszawa Ⓒ ℗

Sample Fot. teczowezhp.pl

Centrum Życia i Rodziny uruchamia kampanię przeciwko homoseksualnej indoktrynacji dzieci i młodzieży w Związku Harcerstwa Polskiego. – Większość rodziców, których dzieci należą do ZHP, nie zdaje sobie sprawy, jakie treści są tam przekazywane – zwraca uwagę Paweł Kwaśniak, Prezes Centrum Życia i Rodziny. – Dlatego uruchomiliśmy kampanię wzywającą władze ZHP do zaprzestania promowania homoseksualizmu i innych niemoralnych praktyk. Petycję można podpisać na stronie internetowej teczowezhp.pl.

Inicjatorzy akcji przekonują, że w ZHP pojawiło się w ostatnim czasie szereg inicjatyw mających na celu oswajanie młodych z homoseksualizmem. Na stronie teczowezhp.pl znaleźć można informacje np. o wydanej w 2015 r. publikacji „Każdy inny, wszyscy równi. Propozycja programowa Kwatery Głównej ZHP”, zawierającej m.in. scenariusze zbiórek poświęconych walce z homofobią już dla 6 – latków, czy o wydanym w czerwcu 2018 r. poradniku „Tężnia ducha”, z którego wynika, że aktywni homoseksualiści mogą w ZHP pełnić funkcje wychowawcze.

Można również przeczytać, że 28 października 2017 r. w Łodzi odbyło się spotkanie „Każdy inny, wszyscy równi: Homoseksualizm w pracy wychowawczej”, na które Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej zaprosił jako prelegentów aktywistów LGBT („Fabryka Równości”) oraz seks-edukatorów („SPUNK”). 17 maja2018 r. ten sam Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego opublikował materiały promujące ruch LGBT z okazji „Międzynarodowego dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii”. Materiały powstały we współpracy z grupą „Wiara i Tęcza. Chrześcijanie LGBTQ”.

Inicjatorzy akcji krytykują również fakt, że podczas Zlotu 100-lecia ZHP w Gdańsku odbyło się spotkanie młodzieży z Robertem Biedroniem, Prezydentem Słupska a zarazem znanym działaczem LGBT.

Centrum Życia i Rodziny, organizator kampanii, to fundacja, której celem jest obrona ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz obrona rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci. CZiR jest m.in. organizatorem Marszów dla Życia i Rodziny odbywających się w 160 miastach Polski a także innych wydarzeń i kampanii społecznych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.