Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Tarnowskiej prosi Prezydenta RP, by nie ratyfikował kontrowersyjnej Konwencji
03 marca 2015 | 17:52 | eb Ⓒ Ⓟ
Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Tarnowskiej apeluje do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by nie ratyfikował Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
Zarząd diecezjalny Stowarzyszenia prosi głowę państwa o zwrócenie się do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie konstytucyjności powyższej Konwencji – mówi Jan Hajduga, prezes Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Tarnowskiej.
Rycerze przypominają w liście otwartym, że Konwencja została ratyfikowana jedynie przez 15 na 47 krajów członkowskich Rady Europy. Konwencji nie ratyfikowały np. Niemcy, Belgia, Finlandia, Grecja, Węgry, Irlandia, Holandia, Norwegia czy Wielka Brytania. Działacze katolickiej organizacji podkreślają ponadto, że specjaliści w dyskusjach nt. Konwencji wskazywali na liczne błędy zawarte w niej oraz jej niezgodność z naszą Konstytucją.
Działacze katoliccy piszą też, że Konwencja bazuje na ideologii gender, a jej ratyfikacja narusza art. 25 ust. 2 Konstytucji RP, który zobowiązuje władze publiczne do bezstronności w sprawach światopoglądowych i filozoficznych.
Również ich zdaniem, Konwencja m.in. przewiduje wprowadzenie do programów nauczania treści, które w polskim społeczeństwie są nieakceptowane m.in. nauczanie o niestereotypowych rolach płciowych oraz jest sprzeczne z art. 48 ust. 1 Konstytucji RP, który przyznaje rodzicom prawo do decydującego wpływu na kształt edukacji ich dzieci.
Zdaniem członków Rycerstwa, Konwencja nie promuje zwalczania realnych przyczyn przemocy, którymi są: frustracje wynikające z braku pracy, alkoholizm, niezrównoważenie emocjonalne, coraz szersze upowszechnianie brutalnej przemocy i pornografii w dostępnej kulturze masowej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.