Rycerze Kolumba i Tatiana Kaplińska nominowani do nagrody Viventi Caritate
12 października 2017 | 15:55 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ
Rycerzy Kolumba w Polsce i Tatianę Kaplińską, działaczkę społeczną zaangażowaną na rzecz dzieci niepełnosprawnych, nominowano do tegorocznej nagrody Viventi Caritate. Nagrodę wręczy 16 października Fundusz Biskupa Jana Chrapka. Tego dnia przypada kolejna rocznica śmierci tego duchownego.
Mszy św. o godz. 18.00 w radomskiej katedrze będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik. W programie uroczystości jest koncert trio akordeonowego Accordions for World. Ofiary złożone podczas liturgii zasilą Program Stypendialny dla dzieci niepełnosprawnych, realizowany przez Fundusz Biskupa Jana Chrapka. Zostanie też wręczona nagroda Viventi Caritate-Żyjącemu Miłością.
Rycerze Kolumba od 135 lat realizują dzieła miłosierdzia, wspierając najbardziej potrzebujących z różnych środowisk. W Polsce jest 5 tys. członków zrzeszonych w 100 radach parafialnych na terenie 26 diecezji. – Pomagali powodzianom, przekazywali paczki rodzinom, dzieciom w domach dziecka i szpitalach. Przekazali 500 wózków inwalidzkich, organizowali koncerty charytatywne. Pomagali także misjonarzom – uzasadniał nominację do nagrody Zbigniew Miazga z Funduszu Biskupa Jana Chrapka.
Z kolei Tatiana Kaplińska to działaczka społeczna zaangażowana na rzecz dzieci niepełnosprawnych. – Jej misją stało się „odczarowanie Zespołu Downa” – podkreślił Zbigniew Miazgda. Tatiana Kaplińska jest kierownikiem WTZ „Do celu”. W latach 2013-16 była prezesem Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Nasze Dzieci”. Była tez pomysłodawczynią kampanii społecznej „Odczarować Zespół Downa”, założycielką Młodzieżowego Teatru Integracyjnego „A właśnie, że TAK”. Jest także autorką scenariusza i reżyserem spektaklu „Peregrinus-Władca Serc” – pantomimy o emocjach matki związanych z narodzinami dziecka z Zespołem Downa.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.