Drukuj Powrót do artykułu

Rycerze Kolumba i Tatiana Kaplińska nominowani do nagrody Viventi Caritate

12.10.2017 , rm, Radom, 12-10-2017 Ⓒ ℗

Rycerzy Kolumba w Polsce i Tatianę Kaplińską, działaczkę społeczną zaangażowaną na rzecz dzieci niepełnosprawnych, nominowano do tegorocznej nagrody Viventi Caritate. Nagrodę wręczy 16 października Fundusz Biskupa Jana Chrapka. Tego dnia przypada kolejna rocznica śmierci tego duchownego.

Mszy św. o godz. 18.00 w radomskiej katedrze będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik. W programie uroczystości jest koncert trio akordeonowego Accordions for World. Ofiary złożone podczas liturgii zasilą Program Stypendialny dla dzieci niepełnosprawnych, realizowany przez Fundusz Biskupa Jana Chrapka. Zostanie też wręczona nagroda Viventi Caritate-Żyjącemu Miłością.

Rycerze Kolumba od 135 lat realizują dzieła miłosierdzia, wspierając najbardziej potrzebujących z różnych środowisk. W Polsce jest 5 tys. członków zrzeszonych w 100 radach parafialnych na terenie 26 diecezji. – Pomagali powodzianom, przekazywali paczki rodzinom, dzieciom w domach dziecka i szpitalach. Przekazali 500 wózków inwalidzkich, organizowali koncerty charytatywne. Pomagali także misjonarzom – uzasadniał nominację do nagrody Zbigniew Miazga z Funduszu Biskupa Jana Chrapka.

Z kolei Tatiana Kaplińska to działaczka społeczna zaangażowana na rzecz dzieci niepełnosprawnych. – Jej misją stało się “odczarowanie Zespołu Downa” – podkreślił Zbigniew Miazgda. Tatiana Kaplińska jest kierownikiem WTZ “Do celu”. W latach 2013-16 była prezesem Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa “Nasze Dzieci”. Była tez pomysłodawczynią kampanii społecznej “Odczarować Zespół Downa”, założycielką Młodzieżowego Teatru Integracyjnego “A właśnie, że TAK”. Jest także autorką scenariusza i reżyserem spektaklu “Peregrinus-Władca Serc” – pantomimy o emocjach matki związanych z narodzinami dziecka z Zespołem Downa.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.