Drukuj Powrót do artykułu

Rycerze Kolumba z Radomia i Kozienic dotarli do Betlejem

19.02.2018 , Radom / rm Ⓒ ℗

Rycerze Kolumba, którzy pieszo pokonują miejsca związane z działalnością Jezusa Chrystusa, dotarli do Betlejem. Do Radomia wracają w najbliższą sobotę.

Przez ostatnie kilka dni wędrowali wzdłuż Jordanu. Szli przez Galileę, Samarię i Pustynię Judzką. Byli też na Górze Kuszenia i dotarli nad Morze Martwe. – Z Jerycha przeszliśmy do Jerozolimy. Dzisiaj dotarliśmy do Betlejem, odwiedzając Bazylikę Narodzenia, a od jutra planujemy zwiedzić Jerozolimę, zaczynając od Góry Oliwnej – opowiada Radiu Plus Radom ks. Wiesław Lenartowicz, kapelan radomskich Rycerzy Kolumba.

W pieszej pielgrzymce po Ziemi Świętej uczestniczy 10 Rycerzy Kolumba z Radomia i Kozienice. Bracia mają do pokonania około 450 km. – Szlak pokonujemy w kontemplacji i modlitewnym skupieniu, docieramy do ważnych ewangelicznych miejsc związanych z życiem i działalnością Jezusa – mówi ks. Lanertowicz.

Pielgrzymka rozpoczęła się 9 lutego w Nazarecie. Dwutygodniową wędrówkę zakończą idąc z Jerozolimy do Emaus.

To kolejny pielgrzymkowy projekt Rycerze Kolumba. W ubiegłym roku przeszli z Rzymu do Krakowa. W 43 dni pokonali 1800 km. Szlak, którym pielgrzymowali, nazwali Via Misericordia – Droga Miłosierdzia.

Relację z pielgrzymowania w Ziemi Świętej można obserwować na Facebooku pod nazwą “Droga Jezusa”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.