Drukuj Powrót do artykułu

Rytel: ochotnicy z diecezji pomogą ofiarom nawałnic

18.08.2017 , Rytel / km / bd Ⓒ ℗

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wyśle wolontariuszy na tereny zniszczone przez nawałnice w województwie pomorskim. Ochotnicy będą usuwać skutki zniszczeń w gospodarstwach osób chorych, samotnych i starszych.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej dołącza do akcji usuwania skutków nawałnicy, która przeszła w nocy z 11/12 sierpnia nad Pomorzem. 20 sierpnia ochotnicy pojadą do miejscowości Brda koło Rytla w powiecie chojnickim i będą pomagać ludziom chorym, samotnym i starszym w porządkowaniu gospodarstw domowych. Wyjazd potrwa do 25 sierpnia, przez ten czas ochotnicy będą mieli zapewnione wyżywienie oraz noclegi.

– Wiemy, że okolica jest obecnie pozbawiona prądu i warunki są trudne – wyjaśnia ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas. – Będziemy usuwać skutki nawałnic, np. udrażniać ścieżki komunikacyjne, dostarczać żywność, z tym że szczegółowy zakres prac poznamy na miejscu po spotkaniu ze sztabem kryzysowym.

Dyrektor zaznacza, że pracy jest bardzo dużo i choć potrzebna jest każda para rąk, to do współpracy zaprasza osoby pełnoletnie. – W niedzielę dotrzemy na miejsce i jeszcze tego samego dnia chcemy spotkać się z wolontariuszami innych Caritasów, a w poniedziałek od rana ruszyć do pracy – mówi ks. Roda i deklaruje, że w poniedziałek osobiście dołączy do ochotników, by razem z nimi pracować na rzecz poszkodowanych.

Chętni do udziału w akcji powinni się zgłaszać do sekretariatu Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, mieszczącego się na ul. Bp. Domina 8 lub drogą elektroniczną na adres: sekretariat.koszalin@caritas.pl.

Ponadto w sobotę 19 sierpnia w centrum Koszalina pojawi się baner informujący o sposobach wsparcia poszkodowanych Caritas.

Wsparcie finansowe dla poszkodowanych przez żywioł można przekazać wysyłając SMS o treści “WICHURA” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub wpłatę na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem WICHURA.

Wersja do druku

Przeczytaj także

17 sierpnia 2017 14:08

"Zatrzymaj aborcję!". Projekt ustawy ratującej 96 proc. dzieci poddawanych aborcji już w Sejmie

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.