Drukuj Powrót do artykułu

Ustawa jest krokiem w kierunku wolnych niedziel

25.11.2017 , Warszawa / mp, BP KEP / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. Stanisław Kowalczuk / East New

Uchwalona przez Sejm ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę nie jest satysfakcjonująca, choć jest krokiem w kierunku odzyskania niedziel wolnych od pracy – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik w wydanym w piątek, 24 listopada, komunikacie.

Komunikat Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Uchwalona przez Sejm ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę nie jest satysfakcjonująca, choć jest krokiem w kierunku odzyskania niedziel wolnych od pracy.

Czytaj także: CBOS: zakaz handlu w każdą niedzielę popiera ponad połowa Polaków

Biskupi podkreślają konieczność przywrócenia całemu społeczeństwu niedzieli jako dnia wypoczynku i czasu budowania więzi rodzinnych oraz umacniania relacji społecznych. Wskazują również, że niedzielny odpoczynek nie może być luksusem dla wybranych, lecz stanowi nierozłączny element sprawiedliwego traktowania wszystkich pracowników. Stąd pilna potrzeba wprowadzenia wszystkich niedziel wolnych od pracy, podobnie jak to już ma miejsce w wielu krajach Unii Europejskiej.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 24.11.2017 r.

Wersja do druku

Przeczytaj także

24 listopada 2017 11:44

Papież jedzie do Azji gdzie Kościół dynamicznie się rozwija

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.