Rzeszów: 25 lat dla misji – diecezjalny Kongres Misyjny
22 października 2017 | 07:50 | tn | Rzeszów Ⓒ Ⓟ
„Misje i głoszenie Ewangelii są w samym sercu życia Kościoła, a tym samym każdej diecezji”– mówił bp Kazimierz Górny podczas Kongresu Misyjnego Diecezji Rzeszowskiej. Kongres, który odbył się 21 października 2017 r. w katedrze był okazją do podsumowania 25 lat działalności misyjnej diecezji rzeszowskiej.
Uczestnikami kongresu były w większości dzieci z parafialnych i szkolnych kół misyjnych. Młodzi wolontariusze obejrzeli program słowno-muzyczny na temat ewangelizacji. Wysłuchali też świadectw misjonarzy z diecezji rzeszowskiej: ks. Dariusza Miąsika, który pracuje w Ekwadorze, ks. Jana Radonia, który przyjechał z Kazachstanu i ks. Edwarda Ryfy – gościa z Czadu.
Mszy św. przewodniczył bp Kazimierz Górny. W celebrze uczestniczyli też misjonarze, duszpasterze odpowiedzialni za misje w parafiach, dekanatach i diecezji, m.in. ks. Daniel Nowak – dyrektor Referatu Misyjnego Kurii Diecezjalnej i ks. Stanisław Tarnawski – delegat biskupa ds. misjonarzy.
W homilii bp Kazimierz Górny zwrócił uwagę na poświęcenie misjonarzy, którzy z miłości do Jezusa Chrystusa narażają się na szereg trudności, aby dotrzeć z Ewangelią do tych, którzy jej nie znają. Kaznodzieja podkreślił, że misje i głoszenie Ewangelii są w samym sercu życia Kościoła, a tym samym każdej diecezji. Biskup Górny podziękował dzieciom i ich opiekunom za zainteresowanie misjami, modlitwy i ofiary, które z jednej strony są realną pomocą dla misjonarzy, ale jednocześnie ożywiają życie duszpasterskie w parafiach.
Aktualnie 18 księży diecezji rzeszowskiej pracuje na misjach w 9 krajach: Białorusi, Czadzie, Czechach, Ekwadorze, Gwatemali, Kazachstanie, Papui Nowej Gwinei, Peru i Ukrainie. Osobną grupę stanowią księża pracujący w Europie Zachodniej (Austrii, Francji, Irlandii, Niemczech, Włoszech), USA i Kanadzie, gdzie łącznie pracuje 33 duchownych.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.