Drukuj Powrót do artykułu

Rzeszów: Bieg Trzeźwości

02 maja 2018 | 09:31 | tn | Rzeszów Ⓒ Ⓟ

We wtorek odbył się 2. Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego. 10 kilometrową trasę z Rzeszowa do Niechobrza ukończyło 133 zawodników. Zwyciężył Andrzej Szpunar z Rzeszowa.

Spod Domu Diecezjalnego Tabor przy ul. Połonińskiej w Rzeszowie wystartowało ponad 130 biegaczy. Mieli przed sobą do pokonania 10 km przez ulice Wetlińską, Nowogrodzką, Jarową, Beskidzką i drogami Racławówki do mety przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Bieg ukończyło 133 zawodników. Najszybciej pobiegł Andrzej Szpunar z Rzeszowa, który uzyskał czas 36 minut i 43 sekundy. Drugie miejsce zajął Piotr Chmaj z Łańcuta, trzecie miejsce – ks. Michał Kozak z Jarosławia.

Wśród kobiet najszybsza była Kinga Walania z Głogowa Małopolskiego z czasem 44 minuty i 47 sekund. Drugie miejsce zajęła Anna Łuszczyc z Rzeszowa, trzecie – Anna Ozga z Mogielnicy.

W biegu stratowało 8 księży (ks. Krzysztof Cieśla, ks. Roman Jurczak, ks. Jan Kobak, ks. Michał Kozak, ks. Patryk Smoleń, ks. Paweł Smoleń, ks. Mariusz Uryniak, ks. Krystian Winiarski). Wśród duchownych najszybszy był ks. Michał Kozak, redaktor rozgłośni archidiecezji przemyskiej „Radio Fara”, który uzyskał czas 38 minut i 35 sekund i zajął 3 miejsce w całym turnieju.

Pół godziny wcześniej tą samą trasą wystartowało 20 zawodników idących z kijkami metodą Nordic Walking. Najszybszy był Radosław Niepokój z Wrocanki, który pokonał trasę w 55 minut i 56 sekund. Najszybszą kobietą była Bogusława Kordowska z Krakowa z czasem 1 godzina, 10 minut i 40 sekund.

Do Niechobrza dojechała także około stu osobowa grupa rowerzystów, którzy pokonali 20 kilometrową trasę przez rzeszowskie ulice: Podkarpacką, Batalionów Chłopskich, Witosa, Krakowską, Dębicką i dalej przez Nosówkę, Zgłobień do Niechobrza. Jazda rowerzystów nie podlegała regułom zawodów.

W Niechobrzu uczestnicy 2. Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości dołączyli do 32. Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Organizatorem Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości było Katolickie Stowarzyszenie „Tabor”. Współorganizatorami: Ruch Światło Życie i Domowy Kościół Diecezji Rzeszowskiej, Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Rzeszowskiej i Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej. Komandorem biegu był Marek Baran.