Drukuj Powrót do artykułu

Rzeszów: warsztaty dla gospodyń pracujących na plebaniach

13 marca 2018 | 18:39 | tn / mz | Rzeszów Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. .diecezja.rzeszow.pl

Zmiana stylu odżywiania drogą do dłuższego i zdrowego życia – taka idea przyświecała organizatorom i uczestnikom warsztatów dla gospodyń i kucharek pracujących na plebaniach diecezji rzeszowskiej. 13 marca 2018 r. w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki prozdrowotnej, w którym uczestniczyło prawie 20 kucharek i gospodyń pracujących na plebaniach.

W pierwszej części spotkania gospodynie uczestniczyły w wykładzie i ćwiczeniach pokazujących zdrowy styl gotowania i przygotowywania posiłków prowadzonych przez dietetyczki z Poradni Dietetycznej Centrum Medycznego “Medyk”. “Chcemy nauczyć wszystkie panie kompleksowej idei żywienia, której realizacja daje szanse na długie życie oraz zachowanie sprawności intelektualnej i fizycznej do późnych lat” – przekonywały dietetyczki. W ramach warsztatów przygotowano kilka posiłków, m.in. kopytka jaglane, sos warzywny z mielonym indykiem i kaszą, kanapki z pastą twarogowo-buraczkową i tartę z jabłkami.

Fot. .diecezja.rzeszow.pl

W drugiej części panie uczestniczyły w zajęciach na temat troski o własne zdrowie, głównie na temat profilaktyki raka piersi, jelita grubego i szyjki macicy. Wykłady i warsztaty praktyczne w formie nauki rozpoznawania wczesnych zmian chorobowych na fantomach prowadził lekarz Sebastian Opaliński z Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. ks. B. Markiewicza w Brzozowie.

Organizatorzy spotkania, Centrum Medyczne „Medyk” z Rzeszowa, dla każdej gospodyni przygotowali m.in. „Poradnik zdrowego żywienia księży dla kucharek i gospodyń z diecezji rzeszowskiej”. Już zaplanowano kolejne szkolenia.

Wersja do druku

Przeczytaj także

13 marca 2018 20:36

Biskupi zaniepokojeni poziomem debaty ws. stosunków polsko-żydowskich

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.