Drukuj Powrót do artykułu

Rzeszów: zakończyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM

09 października 2017 | 14:49 | Biuro Prezydium KSM | Rzeszów Ⓒ Ⓟ

Zmiany w metodach formacji były głównym tematem Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM w Rzeszowie. Młodzież z całej Polski zjechała się do stolicy Podkarpacia w dniach 6 – 8 października. Był to też czas na modlitwę, podsumowanie minionych wydarzeń i zaplanowanie obchodów 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki.

Ważnym punktem obrad, było przyjęcie ogólnopolskiego programu formacyjnego dla młodzieży „ Oto Ja” opracowanego przez Radę do spraw Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski, powołanie sekcji KSM: „Formacja i edukacja”, „Profesjonalizacja i organizacja”, oraz „ Komunikacja”.

Podjęto także uchwałę o zawierzeniu KSM Matce Bożej, które odbędzie się podczas lutowej Sesji Zarządów Diecezjalnych w Częstochowie. Oddanie ma się dokonać w obecności prezesów oddziałów i kół, tak aby to wydarzenie stało się bliskie wszystkim członkom Stowarzyszenia. Decyzje były podejmowane w atmosferze ogólnopolskiej modlitwy różańcowej „ Różaniec do Granic”.

Asystent Generalny KSM, ks. Andrzej Lubowicki podczas podsumowania spotkania, powiedział: „Kiedy mówimy o programie, to tak naprawdę mówimy o dwóch rzeczach: o organizowaniu życia i formowaniu młodych.”

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.