Drukuj Powrót do artykułu

Rzym: abp Skworc i bp nominat Olszowski z dziękczynieniem na audiencji generalnej

20 czerwca 2018 | 14:24 | ks. sk | Rzym Ⓒ Ⓟ

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wraz z biskupem nominatem Grzegorzem Olszowskim przebywają z wizytą w Rzymie. Tam m.in. podziękują za nominację nowego biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej.

W dniu 35. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Katowicach na Muchowcu metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wraz z biskupem nominatem Grzegorzem Olszowskim uczestniczyli w audiencji generalnej z ojcem świętym Franciszkiem.

Wcześniej modlili się także w bazylice św. Piotra przy grobie Apostoła oraz przy grobie św. Jana Pawła II, który 20 czerwca 1983 roku przybył na katowickiej lotnisko „Muchowiec”. Katowickie przymówienie papieża zostało później nazwane ewangelią pracy.

Podczas spotkania z wiernymi w Katowicach papież Jan Paweł II nawiązał do pozdrowienia, którym witają się górnicy. – Właśnie pośród pracy wymieniacie to pozdrowienie: „Szczęść Boże!”. Aby sięgnąć do samego korzenia jakiejkolwiek ludzkiej pracy, trzeba odnieść się do Boga: Szczęść Boże! – mówił.

Św. Jan Paweł II odwiedził także katowicką katedrę, gdzie spotkał się z inwalidami pracy oraz głuchoniemymi.

Abp Wiktor Skworc przebywa w tych dniach z wizytą w dykasteriach kurii rzymskiej. Odbywa spotkania podczas których jest informowany m.in. o aktualnym etapie procesów beatyfikacyjnych prowadzonych przez archidiecezję katowicką. Towarzyszy mu ks. Grzegorz Olszowski, za którego nominację na biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej abp Skworc również pragnie podziękować.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.