Drukuj Powrót do artykułu

SACROEXPO – dla sztuki i dla biznesu

10.06.2017 , Reklama, am / bd, Kielce, 12-14 czerwca Ⓒ ℗

Sample Fot. Materiał prasowy

XVIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO

Tradycja i nowoczesność sacrum prezentowane na Targach Kielce

XVIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO odbędzie się od 12 do 14 czerwca 2017 roku. Od lat ta wystawa przyciąga do kieleckich targowych hal 4500 zwiedzających, dając możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowymi technikami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. Bogactwo wystawianych tutaj eksponatów nawiązujące również do tradycji, sięga do nowoczesnej sztuki sakralnej. W ubiegłym roku swoją ofertę prezentowało 280 wystawców z 11 krajów z całego świata.

SACROEXPO to miejsce wymiany doświadczeń w kształtowaniu wnętrz sakralnych, ze szczególnym uwzględnieniem zaspokojenia potrzeb ludzkich, odwiedzane przez księży, architektów, historyków sztuki, producentów wyposażenia świątyń, rady parafialne, gospodarzy obiektów sakralnych oraz handlowców.

logoSacroexpo_podpis_data

Fot. Materiał prasowy

Tradycyjnie, w czasie uroczystej gali wręczenia medalów i wyróżnień Targów Kielce, 13 czerwca odbędzie się również uroczystość „Per Artem ad Deum”. W tym roku kapituła Papieskiej Rady ds. Kultury postanowiła nagrodzić Medalami zamieszkującą na stałe w Salzburgu w Austrii fotograficzkę i reporterkę Claudię Henzler, ks. prof. Michała Kazimierza Hellera, prezbitera katolickiego, teologa i profesora nauk teologicznych oraz ks. Tomasa Halika, czeskiego duchownego katolickiego, filozofa, psychologa i teologa.

Więcej o Targach

Nasi wystawcy o Targach:

Piotr Olszewski, Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego:

– Tegoroczne Targi były dla nas naprawdę dobre. W ciągu trzech dni targowych stoisko odwiedziło wielu zwiedzających, a nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem. W czasie Sacroexpo 2016 otrzymaliśmy kilka nowych zleceń na dzwony, więc jesteśmy zadowoleni również z biznesowego aspektu wystawy.

Anna Konarska, Christ Spółka z o.o.:

– To była kolejna edycja Sacroexpo, którą możemy zaliczyć do udanych. Uczestniczyliśmy w tych Targach po to, by spotkać się z naszymi klientami, a oni bardzo chętnie odwiedzali nasze stoisko. Sacroexpo to wydarzenie, podczas którego mają oni możliwość degustacji nowych produktów, co jest ważne zarówno dla nas jak i naszych odbiorców. To dobre miejsce, by zaprezentować swoje produkty obecnym i przyszłym klientom.

Jan Michniok, Stolarstwo Jan Michniok:

– W Targach Sacroexpo uczestniczyliśmy drugi raz i bardzo pozytywnie je oceniamy. Podczas tegorocznej wystawy gościliśmy na swoim stoisku bardzo dużą liczbę zwiedzających. Choć efekty Targów będziemy mogli ocenić w przyszłości, już teraz możemy dobrze o nich mówić. Targi Sacroexpo to dobre miejsce na pokazanie naszych ręcznie wykonywanych prac.

Wersja do druku

Przeczytaj także

25 maja 2017 09:00

Joseph Campo: chcę, by bohaterowie moich filmów wskazywali na Boga

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.