Drukuj Powrót do artykułu

Samotnie przepłynie Ocean Atlantycki z Fatimy do Aparecidy

17.10.2017 , Lizbona / mz (KAI/AE) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Żeglarz Ricardo Diniz podczas swojej symbolicznej podróży po Oceanie Atlantyckim połączy sanktuaria w Fatimie i Aparecidzie. W samotny rejs jachtem Portugalczyk zabierze figurkę Matki Bożej Fatimskiej, prezent od władz portugalskiego sanktuarium dla popularnego miejsca kultu w Brazylii, które w tym roku obchodzi 300. rocznicę objawień maryjnych.

Jak poinformował podróżnik, przygotowania do wyprawy, która rozpocznie się 29 października w porcie Peniche na środkowym wybrzeżu Portugalii, trwały ponad rok. W tym czasie zbierane były środki na podróż, która powinna zakończyć się pod koniec listopada w porcie w Belem, w północno-wschodniej Brazylii. Stamtąd lokalne władze kościelne przekażą figurkę do rektoratu sanktuarium w Aparecidzie, w stanie São Paulo.

Czytaj także: Fatima – uroczyste obchody stulecia zakończenia objawień

W piątek wieczorem w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie zakończono jubileuszowy rok stulecia objawień. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset tysięcy pielgrzymów z całego świata, w tym 23 duże grupy pielgrzymów z Polski. Ceremonii zakończenia roku jubileuszowego w Fatimie towarzyszyły, m.in. wieczorne pokazy multimedialne, tzw. mapping. Wyświetlane na ścianach bazyliki Matki Bożej Różańcowej obrazy zawierały, m.in. zdjęcia z pobytu papieży w tym portugalskim sanktuarium: Pawła VI, św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka. Ten ostatni odwiedził Fatimę 12 i 13 maja br., ogłaszając świętymi dwójkę małych uczestników objawień z 1917 r. Franciszka i Hiacyntę Marto.

Wersja do druku

Przeczytaj także

17 października 2017 09:21

Nie żyje twórca Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.