Drukuj Powrót do artykułu

Sandomierz: bp Nitkiewicz zawierzył Maryi Niepokalanej przeżywanie Adwentu

08 grudnia 2018 | 22:09 | apis | Sandomierz Ⓒ Ⓟ

Bp Krzysztof Nitkiewicz zawierzył przeżywanie Adwentu Maryi Niepokalanej podczas uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi, która świętowana była w łączności z papieżem Franciszkiem na sandomierskim Rynku.

Przy figurze Matki Bożej Niekalanej odbyło się modlitewne czuwanie i maryjne zawierzenie w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem, który modlił się z ludem Rzymu pod maryjną figurą na Placu Hiszpańskim w Wiecznym Mieście.

Sandomierskiej modlitwie w intencji Ojca Świętego, diecezji i miasta przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

– Niech Maryja Niepokalana, wolna od jakiejkolwiek skazy, pomoże nam stawać się piękniejszymi ludźmi. Wtedy także Sandomierz i cała diecezja będą jeszcze piękniejsze – mówił bp Nitkiewicz.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, sandomierscy klerycy, siostry zakonne, grupa młodych z Ruchu Światło-Życie oraz mieszkańcy miasta.

Zgromadzeni odśpiewali pieśń „Witaj Królowo” oraz w modlitwie różańcowej powierzyli się opiece Niepokalanego Serca Maryi.

W kościele seminaryjnym pw. świętego Michała Archanioła odbyło się nabożeństwo maryjne, podczas którego odśpiewano hymn liturgiczny ku czci Maryi „Akatyst”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.