Drukuj Powrót do artykułu

Sandomierz: dobiega końca pierwszy etap synodu diecezjalnego

11 kwietnia 2018 | 11:33 | apis | Sandomierz Ⓒ Ⓟ

Dobiega końca pierwszy etap III Synodu Diecezji Sandomierskiej. Podczas wczorajszego spotkania w Sandomierzu podjęto decyzję, że sekretariat synodu przygotuje roboczy dokument instrumentum laboris. W obradach uczestniczyli: bp Krzysztof Nitkiewicz, bp Edward Frankowski oraz członkowie komisji głównej.

Opracowane teksty przyporządkowane będą do schematu opartego na działach: Osoby (duchowni, osoby konsekrowane i świeccy), Struktury (centralne i terytorialne), Działalność (nauczanie katolickie, ewangelizacja i kult Boży, duszpasterstwo, działalność charytatywna) oraz Dobra doczesne.

Dokument roboczy będzie jeszcze konsultowany z członkami komisji głównej, a następnie przekazany do dekanalnych zespołów synodalnych. W ten sposób rozpocznie się drugi etap synodu, który potrwa do 27 kwietnia 2019 r.

Zespoły dekanalne znające dobrze lokalną sytuację i uwarunkowania parafii, podejmą analizę dokumentu roboczego. Owocem tej refleksji będą uwagi i postulaty zredagowane w formie pisemnej i przekazane do sekretariatu synodu.

Dokument roboczy będzie także dostępny na stronie internetowej diecezji w zakładce odnoszącej się do synodu. W ten sposób każdy będzie mógł, po zapoznaniu się z jego treścią, wysłać drogą elektroniczną osobiste uwagi do przygotowanego dokumentu roboczego.

Pierwszy Synod Diecezji Sandomierskiej odbył się w 1923 r. w celu sprecyzowania partykularnego prawa kościelnego. Obrady drugiego zakończyły się w 1999 r. i przebiegały pod hasłem „Ut unum sint” („Aby byli jedno.). Trzeci odbywa się pod hasłem: „Aby nieść światło Ewangelii”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.