Drukuj Powrót do artykułu

Sandomierz: obchody 25-lecia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

14.01.2018 , apis, Sandomierz, 14-01-2018 Ⓒ ℗

Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej zainaugurowali 13 stycznia obchody 25-lecia istnienia. Bp Krzysztof Nitkiewicz, zwracając się do zebranych, wskazywał na znaczenie więzów rodzinnych, religijnych i społecznych, gdyż są one postrzegane czasami, jako pewnego rodzaju ograniczenie i ciężar.

W Instytucie Teologicznym w Sandomierzu, inauguracji obchodów jubileuszowych oraz nowego roku pracy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich towarzyszyło spotkanie opłatkowe, składanie życzeń noworocznych oraz wspólne kolędowanie.

Z rodzinami spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który w skierowanym do nich słowie, podkreślał znaczenie więzów rodzinnych, religijnych i społecznych, gdyż mogą dać bardzo wiele, począwszy od stabilności, harmonijnego rozwoju i bezpieczeństwa. Zdaniem biskupa, dużo zależy od oczekiwań i od podejścia każdego.

– Bądźcie dla siebie nawzajem wsparciem, pamiętając, że Chrystus posyła was jednocześnie do innych. Myślę tutaj zarówno o rodzinach, o potrzebujących, jak i o całej naszej Ojczyźnie, która zaczyna się od własnej miejscowości i od ulicy przy której mieszkacie. Wiem, że bywa trudno, czasami nie wiadomo po prostu co robić, jednak nie można nigdy rezygnować. Zawsze pozostaje modlitwa i świadectwo własnego życia. W ten sposób wydobywamy z siebie to, co najpiękniejsze – podkreślał hierarcha.

Ordynariusz i wspomniał także o ustanowieniu w diecezji nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, zachęcając wszystkich do wsparcia tej inicjatywy.

Spotkanie opłatkowe poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem ks. Tomasza Cubera asystenta kościelnego stowarzyszenia. Kaznodzieja podczas homilii wskazał na Świętą Rodzinę, jako wzór budowania wspólnoty małżeńskiej opartej na wzajemnej miłości i zaufaniu Bogu.

Ks. Tomasz Cuber podkreślił również, że obecność Jezusa w rodzinie daje jej duchową moc przetrwania w momentach trudnych i przychodzących kryzysach.

Podczas składania życzeń noworocznych zebrani rozmawiali także o włączeniu się stowarzyszenia w obchody 200. rocznicy erygowania diecezji sandomierskiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.