Drukuj Powrót do artykułu

Sandomierz: podczas koncertu kolęd zebrano ofiary na placówkę misyjną w Botswanie

31 grudnia 2017 | 08:25 | apis | Sandomierz Ⓒ Ⓟ

W sandomierskiej bazylice katedralnej odbył się w sobotę kolęd w wykonaniu Młodych Diecezji Sandomierskiej oraz Diakoni Muzycznej Ruchu Światło-Życie. Zebrano podczas niego ofiary, które zostaną przekazane placówce misyjnej prowadzonej przez misjonarza z diecezji sandomierskiej w Botswanie w południowej Afryce.

Tłumy słuchaczy mogły usłyszeć wiele kolęd wykonanych w nowej aranżacji. Śpiew przeplatały osobiste świadectwa o misji głoszenia Ewangelii wypowiedziane przez studentkę, wolontariuszkę-lekarkę posługującą wśród ubogich, parę małżeńską z Domowego Kościoła oraz ks. Mateusza Kusztyba, misjonarza z Botswany. To jemu właśnie przekazano zebrane ofiary pieniężne na potrzeby prowadzonej przez niego placówki misyjnej.

Obecny na widowni bp Krzysztof Nitkiewicz, podziękował artystom i organizatorom za ewangelizacyjny charakter występu. Podkreślał, że chociaż tego typu koncerty organizowane są corocznie, wiadomość o przyjściu na świat Chrystusa jest zawsze nowością i czymś niezwykłym i w związku z tym trzeba wypełnić nią swoje życie i świat, gdyż niesie zbawienie.

Koncert kilkudziesięciu młodych artystów muzyków i chórzystów stanowił podsumowanie warsztatów muzycznych, podczas których doskonalili swoje umiejętności wokalne i instrumentalne pod okiem muzyków Piotra Pałki i Huberta Kowalskiego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.