Drukuj Powrót do artykułu

Sandomierz: ponad 1,3 tys. kg darów zebrano podczas Orszaków Trzech Króli

10.01.2018 , apis, Sandomierz, 10-01-2018 Ⓒ ℗

Ponad tonę środków czystości i 300 kg słodyczy zebrano podczas 22. Orszaków Trzech Króli, jakie odbyły się w Święto Objawienia Pańskiego w parafiach w diecezji sandomierskiej. Dary przekazano do Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

Środki czystości i słodycze przynoszone hojnie przez uczestników orszaków gromadzone były i segregowane przez wolontariuszy Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas poinformował, że zbiórka zorganizowana została z inicjatywy bp. Krzysztofa Nitkiewicza.

– Zmobilizowała ona nas do tego, aby orszaki przypominały wędrówkę Mędrców ze Wschodu. Zebrane środki i produkty są naszym podarunkiem dla Dzieciątka Jezus, które ma oblicze domowników gościeradowskiej placówki – podkreślił ks. Bogusław Pitucha.

Tadeusz Sikora, dyrektor DPS poinformował, że środki czystości i słodycze w tak dużej ilości, są bardzo cennym darem dla DPS, gdyż budżety takich placówek są skromne i wszelka pomoc dla nich jest bardzo istotna.

Dyrektor zapewnił, że środki chemiczne przeznaczone do prania zapewnią niemal na cały rok funkcjonowanie pralni. Dodał, że codziennie blisko 90 proc pościeli musi być prane, co mocno wpływa na wydatki.

– Za okazaną pomoc i zebrane dary podczas orszaków bardzo dziękuję. Zostaną one w sposób właściwy spożytkowane – podkreślił dyr. Tadeusz Sikora.

Dom Pomocy Społecznej w Gościeradowie, to ośrodek, który działa od 1979 r. i roztacza opiekę nad dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie przebywa w nim 58 osób. Każdego dnia pracownicy starają się zapewnić dla podopiecznych atmosferę rodzinnego domu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.