Drukuj Powrót do artykułu

Trzydniowa ewangelizacja mieszkańców miasta i turystów

07.07.2017 , apis, Sandomierz, 28 - 30 lipca 2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. freelyphotos.com

„Ewangelizacja Sandomierza” – wyjście ze słowem Ewangelii na ulice miasta do mieszkańców, diecezjan i turystów, odbędzie w dniach 28 – 30 lipca w stolicy diecezji sandomierskiej. Inicjatorem trzydniowego wydarzenia religijnego jest bp Krzysztof Nitkiewicz.

Mieszkańcy Sandomierza, a także turyści i wierni z całej diecezji od piątku do niedzieli, będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które, wedle zamierzenia organizatorów, będą przypominać o wielkiej miłości Boga do człowieka.

– Każdego dnia, ewangelizatorzy, poprzez konferencje, uwielbienie i Eucharystię, będą przygotowywać się do wyjścia na ulice naszego miasta, aby przekazywać własne doświadczenie Boga innym, braciom i siostrom – informuje ks. Marek Kuliński, przedstawiciel organizatorów.

Każdy dzień będzie podzielony na trzy części. W pierwszej, dopołudniowej będzie czas na modlitwę. Godziny popołudniowe – to czas świadectw i ewangelizacyjnej gry terenowej zakończony tańcem uwielbienia. Wieczorem wszyscy zaproszeni będą do kina ewangelizacyjnego, osobistych świadectw i modlitwy kończącej dzień.

Organizatorzy zapraszają do modlitwy w kościele pw. Ducha Świętego, bazyliki katedralnej oraz na wspólne spotkania ewangelizacyjne na scenę przy Ratuszu Miejskim oraz na Bulwar Wiślany.

– Zapraszamy wszystkich każdego dnia na scenę przy Ratuszu na Rynku Starego Miasta, gdzie będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, słuchać świadectw a także poprzez taniec wyrażać naszą wiarę – zachęca ks. Marek Kuliński.

Zorganizowane zostaną także: pokazy pantomimiczne, projekcje filmów o tematyce ewangelizacyjnej – „Cyrk motyli” i „Most”, koncert muzyczny oraz spektakl pt. „Cierpiący – Sprawiedliwy” w wykonaniu Teatru Św. Jana Pawła II.

Wszyscy, którzy pragną wziąć udział w religijnym wydarzeniu, jako ewangelizatorzy, są zaproszeni na warsztaty, które odbędą się w dniach od 14 do 15 lipca w parafii św. Barbary w Tarnobrzegu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.