Sanktuaria
Wyjątkowi pielgrzymi w sanktuarium na Krzeptówkach
W dniach 25–26 lipca br. przebywał w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem kard. Fernando Filoni, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, który podczas sprawowanej Mszy św. powierzał Bogu przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi sprawy misyjne Kościoła, zwłaszcza na terenach trudnych, oraz rozwój wiary w świecie. Kard. F. Filoniemu towarzyszył abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.
W Tanzanii powstanie narodowe Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Diecezjalne sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii, wybudowane dzięki staraniom polskiego misjonarza ks. Wojciecha Kościelniaka, zostanie podniesione do rangi sanktuarium narodowego. Polski kapłan z archidiecezji krakowskiej, który od 1990 r. promuje w Tanzanii kult Bożego Miłosierdzia, informuje o tej decyzji tanzańskiej konferencji biskupów za pośrednictwem Twittera. „Po 27 latach naszych modlitw, pracy i cudach […]
W miejscu Cudu nad Wisłą powstaje sanktuarium JPII
Na osiedlu Victoria w Radzyminie, który w 1999 r. odwiedził Jan Paweł II, trwa budowa sanktuarium ku czci świętego papieża. „Jestem wdzięczny za każdy gest życzliwości dla dzieła, które ma upamiętnić nie tylko bitwę, porównywaną do zwycięstwa pod Grunwaldem, ale także niezwykły pontyfikat papieża” – mówi ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz parafii. „Bardzo pragnąłem być w […]
Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach Sanktuarium Narodowym
Podczas Mszy św. inaugurującej tegoroczne celebracje fatimskie 13 maja w sanktuarium Matki Bożej na zakopiańskich Krzeptówkach abp Marek Jędraszewki ogłosił to miejsce Sanktuarium Narodowym. W homilii przypominał, że fundamentem tej świątyni stała się modlitwa o cud ocalenia życia Jana Pawła II po zamachu w 1981 roku.
Sanktuarium św. Świerada i Benedykta w Tropiu
Romański kościół w Tropiu wygląda niezwykle malowniczo. Położony jest bowiem na stromej skale nad brzegiem Dunajca. Patroni sanktuarium – św. Świerad i Benedykt to pustelnicy, którzy około 1000 roku przez lata żyli właśnie w Tropiu.
Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin
Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin położone jest w malowniczym zakątku Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w odległości ok.35 kilometrów od Częstochowy, na przedmieściach miasteczka Żarki.
Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej
Sanktuarium w Piotrkowicach jest jednym z najstarszych w Polsce. Matka Boża Loretańska jest szczególną patronką rodziców pragnących potomstwa i oczekujących na nie.
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw
Sanktuarium w Markowicach znane jest z obecności gotyckiej Figury Matki Bożej z Dzieciątkiem, słynącej cudami, a pochodzącej z Trzebnicy, wyrzeźbionej prawdopodobnie pod koniec XV w., która nosi tytuł Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw.
Archidiecezjalne Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego
Geneza powstania Sanktuarium wiąże się z obecnością św. Maksymiliana w Gdyni 28 maja 1937 r., jego beatyfikacją, szerzącym się kultem wśród wiernych parafii i mieszkańców Gdyni oraz Rok Maksymilianowski w 2011 r.
Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej powstało na początku XVII w. i jest jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce.