ŚDM

Znamy datę 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 2017-01-20

Znamy datę 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. - zapowiedział podczas konferencji prasowej w Panamie abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Więcej...

Biskupi panamscy o przyjęciu młodych w 2019 roku 2017-01-19

Biskupi panamscy o przyjęciu młodych w 2019 roku

Prosimy o modlitwę, aby Światowe Dni Młodzieży otworzyły serca wielu na przyjęcie młodych, którzy przyjadą do naszego kraju – z takim apelem biskupi Panamy zwrócili się do wiernych w przesłaniu na zakończenie obrad episkopatu.

Więcej...

Padł rekord odwiedzających Auschwitz 2017-01-03

Padł rekord odwiedzających Auschwitz

Blisko 155 tys. pielgrzymów ŚDM, wśród ponad 2 mln, które odwiedziły w 2016 roku tereny byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, zobaczyło Miejsce Pamięci w Oświęcimiu.

Więcej...

ŚDM w Krakowie stały się ambasadorem Polski w świecie 2016-12-30

ŚDM w Krakowie stały się ambasadorem Polski w świecie

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie stały się ambasadorem Polski, ciągle się o nich opowiada. To jest wielki sukces tego wspaniałego wydarzenia - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Podczas konferencji zorganizowanej po posiedzeniu Rady Ministrów premier podsumowała najważniejsze działania rządu w mijającym roku.

Więcej...

Koszty Światowych Dni Młodzieży 2016-12-23

Koszty Światowych Dni Młodzieży

200 mln 612 tys. 193 zł - to całkowity koszt organizacji i przebiegu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie ze strony archidiecezji krakowskiej. Bilans finansowy ŚDM zaprezentowano w czwartek w krakowskiej kurii.

Więcej...

Dlaczego nie ma fajerwerków? - młodzież w Kościele po ŚDM 2016-12-22

Dlaczego nie ma fajerwerków? - młodzież w Kościele po ŚDM

Duszpasterstwo młodzieży w Polsce, kierując się papieskimi wskazówkami, przeszło od spektakularnego "rabanu" do żmudnego "schodzenia z kanapy" i rezygnowania z "przedwczesnej emerytury". Bez medialnych „fajerwerków”, bo młodzi – jak prosił Franciszek – wrócili do swoich parafii i w dużej mierze skupili się na własnej formacji i lokalnych działaniach. 5 miesięcy po ŚDM owoców duszpasterskiej pracy nie można zatem policzyć. Trzeba natomiast pytać: czy coś robimy, by ich nie stracić?

Więcej...

Co Kościół powinien zrobić po ŚDM - wnioski z badań NCK i ISKK 2016-12-16

Co Kościół powinien zrobić po ŚDM - wnioski z badań NCK i ISKK

- To duże wyzwanie dla Kościoła po ŚDM, żeby parafie dalej tętniły życiem - powiedziała dr Aneta Rayzacher-Majewska podczas konferencji, na której zaprezentowano wyniki badań Światowych Dni Młodzieży 2016, przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury oraz Instytut Statystyki Kościoła.

Więcej...

Jak oceniamy Światowe Dni Młodzieży? - raport NCK i ISKK 2016-12-15

Jak oceniamy Światowe Dni Młodzieży? - raport NCK i ISKK

Narodowe Centrum Kultury (NCK) wspólnie z Instytutem Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) przeprowadziło badania poświęcone uczestniczącym w Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie – wydarzeniu, które zgromadziło największą liczbę uczestników w ciągu minionego ćwierćwiecza.

Więcej...

Kard. Dziwisz dla KAI: podczas ŚDM wydarzył się cud jedności i pokoju 2016-11-30

Światowe Dni Młodzieży były efektem wysiłku wielu ludzi i rezultatem współpracy władz kościelnych, samorządowych i państwowych. W Krakowie wydarzył się cud jedności i pokoju: młodzi pokazali podzielonemu światu, że pojednanie między ludźmi i narodami jest możliwe – powiedział w wywiadzie dla KAI kard. Stanisław Dziwisz. Mówiąc o zakończonym Jubileuszu Miłosierdzia stwierdził, że liczby nie oddają pełnej prawdy o tym, co się dokonało, gdyż zapis wydarzeń „jest obecny przede wszystkim w ludzkich sercach”.

Więcej...

Tajemnica Maryi w centrum refleksji kolejnych ŚDM 2016-11-22

Tajemnica Maryi w centrum refleksji kolejnych ŚDM

Wokół tajemnicy Maryi koncentrować się będzie refleksja trzech kolejnych Światowych Dni Młodzieży. W Watykanie podano zaczerpnięte z 1 rozdziału Ewangelii św. Łukasza hasła ŚDM 2017, 2018 i 2019. Jak wiadomo, pierwsze dwa spotkania odbywać się będą na poziomie diecezjalnym, zaś za trzy lata, w 2019 młodzież z całego świata spotka się z Ojcem Świętym w Panamie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook