Drukuj Powrót do artykułu

Sejmik Ziemi Odrowążów wspomni abpa Zimowskiego

13.10.2017 , rm, Turn, 13-10-2017 Ⓒ ℗

Minister Elżbieta Rafalska oraz marszałek senatu Stanisław Karczewski wezmą udział w VII Sejmiku Ziemi Odrowążów, który odbędzie się w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym “Emaus” Diecezji Radomskiej w Turnie koło Białobrzegów.

W programie spotkania, które odbędzie się 20 października jest Msza św. o godz.10.00. Po liturgii odbędą się obrady Sejmiku. – W tym roku spotykamy się w Ośrodku Emaus, które zostało wybudowane z inicjatywy abpa Zygmunta Zimowskiego. Chcemy oddać hołd i przypomnieć postać biskupa radomskiego i przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. To właśnie abp Zimowski zawierzył Ziemię Odrowążów w sanktuarium w Studziannie – powiedział starosta przysuski Marian Niemirski.

Sejmik Ziemi Odrowążów to porozumienie zawarte w 2008 roku pomiędzy pięcioma powiatami: koneckim, opoczyńskim, przysuskim, szydłowieckim i skarżyskim. Jego podstawowym celami są: pogłębianie więzi społecznych i kulturowych oraz promowanie wartości tradycyjnych i patriotycznych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.