Drukuj Powrót do artykułu

Seminaryjne ogrody otwarte dla Krakowian

20 maja 2018 | 20:31 | eko | Kraków Ⓒ Ⓟ

Sample

Kilkaset osób odwiedziło otwarty dziś ogród Wyższego Seminarium Duchownego (WSD) archidiecezji krakowskiej. Inicjatywa „Kler Garden” ma mieć charakter cykliczny. – Cieszy nas, że uczą się nie bać się ludzi i spędzać z nimi normalnie czas – mówi ks. Rafał Marciak prokurator WSD. – Z drugiej strony ludzie z zewnątrz widzą w przyszłych księżach normalnych ludzi, z którymi można przeżyć wolne popołudnie i wypić kawę – dodaje.

Pierwsze z planowanych wydarzeń spotkało się z zainteresowaniem zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów, którzy podczas spacerów w okolicach wawelskiego wzgórza dowiedzieli się o inicjatywie. „Dobrze, że klerycy pokazują, że chcą być bliżej ludzi, których pasterzami wkrótce będą” – mówili goście. Oceniali, że spotkanie było okazją, by „seminarium zobaczyć nie tylko od frontu, ale i od zaplecza”.

Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z przestrzeni ogrodów, które na co dzień nie są dostępne.

Podczas wydarzenia klerycy nie tylko serwowali kawę i herbatę czy oprowadzali po ogrodach, ale opowiadali też o życiu codziennym alumnów WSD. Zdarzały się także dialogi o powołaniu do życia konsekrowanego. – Bardzo dużo osób inicjowało z nami rozmowy – mówi diakon Piotr Iwanek z V roku WSD. Jego zdaniem, że to dobra lekcja dialogu osób świeckich z przyszłymi duchownymi – i to dla obu stron..

Wydarzenie Kler Garden ma być powtarzane raz w miesiącu. W czerwcu, jeżeli pogoda dopisze, ma być to trecia niedziela miesiąca, czyli 17 czerwca.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.