Seria filmów o Społecznej Krucjacie Milości kard. Wyszyńskiego
22 maja 2021 | 02:47 | DPUKSW, tk | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego przygotował serię filmów wideo o ABC Społecznej Krucjaty Miłości. Jest to kolejny punkt programu przygotowań Uczelni do beatyfikacji swojego Patrona. Filmy będą emitowane od poniedziałku, 24 maja, w południe na kanale UKSW na platformie YouTube. 28 maja przypada 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.
Ujęty w 10 zwięzłych punktów program Społecznej Krucjaty Miłości, którego autorem jest kard. Stefan Wyszyński, bywa nazywany prymasowskim dekalogiem bycia dobrym człowiekiem w relacjach międzyludzkich.
Aktualny w każdym czasie jest swoistym testamentem Prymasa, z którego można czerpać w każdym czasie. 10 punktów programu ABC Społecznej Krucjaty Miłości przełożono na język krótkich filmów. W każdym z 10 odcinków serii zaproszeni studenci, wykładowcy i absolwenci UKSW rozmawiają na temat danego punktu „żywego” testamentu kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Bohaterowie wywiadów dzielą się z widzami swoimi pasjami, doświadczeniem i wiedzą. – Dzięki ich świadectwu możemy się przekonać, że dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia jest ponadczasowe, a wyrażone w ABC Społecznej Krucjaty Miłości zalecenia – choć wymagające, ciągle mogą inspirować i kształtować postawy kolejnych pokoleń – podkreślają pomysłodawcy.
Do tej pory wywiadów udzielili m.in. absolwent UKSW, poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, dr hab. Małgorzata Wszelaka-Rylik, prof. ucz. z Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku, dr Piotr Łuczuk z Wydziału Teologicznego, koordynator „Wampiriady” Robert Seweryn Krawczak oraz przewodnicząca Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej Weronika Banaszek.
Filmy śledzić można na kanale YouTube UKSW.
Strona o prymasie Stefanie Wyszyńskim.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.