Drukuj Powrót do artykułu

Serock: 100 godzin różańca w rocznicę objawień fatimskich

15.10.2017 , eg, Serock, 14-10-2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. Eliza Bartkiewicz / BP KEP

Wierni parafii pw. św. Anny w Serocku uczcili 100. rocznicę objawień maryjnych w Fatimie, odmawiając przez 100 godzin bez przerwy modlitwę różańcową. W ten sposób wspólnota odpowiedziała na wezwanie Matki Bożej do modlitwy oraz przygotowała się do peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej po domach parafii.

W parafii pw. św. Anny w Serocku podjęto inicjatywę modlitewną z okazji zakończenia obchodów 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Przez 100 godzin, dniem i nocą, bez przerwy, parafianie wraz ze swoimi duszpasterzami modlili się na różańcu.

– Czas modlitwy różańcowej był przygotowaniem do peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej po domach parafii. To bardzo ważne wydarzenie dla całej parafii i poszczególnych rodzin. Chcemy przyjąć i ugościć Matkę Bożą, zastawiając stół żywej wiary, ufności i miłości oraz zawierzyć Jej swoje życie. Ufamy, że przez Jej wstawiennictwo dokona się duchowa odnowa rodzin i parafii – mówił ks. dr Dariusz Rojek, proboszcz parafii św. Anny w Serocku.

Modlitwa rozpoczęła się w poniedziałek 9 października, a zakończyła się w piątek 13 października Mszą św. wynagradzającą, w setnej godzinie modlitwy różańcowej. Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła parafialnego z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwie różańcowej w parafii towarzyszyło czuwanie wiernych z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.