Serpelice nad Bugiem: bp Pikus spotkał się uczestnikami Golgoty Młodych
25 sierpnia 2014 | 15:39 | ks. ap Ⓒ Ⓟ
Niedzielną Mszę św. dla uczestników Golgoty Młodych w Serpelicach nad Bugiem celebrował biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Eucharystię koncelebrowali kapucyni – organizatorzy spotkania ewangelizacyjnego, miejscowy proboszcz oraz duszpasterze towarzyszący młodzieży z całej Polski.
W Mszy św. wzięli też udział przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, mieszkańcy oraz goście przebywający w tej wypoczynkowej miejscowości.
W homilii bp Pikus wskazał na potrzebę słuchania sercem Słowa Bożego, które jest podstawą głębokiej wiary, gdyż wiara rodzi się ze słuchania.
Porównując odniesienie do Biblii chrześcijan różnych wyznań, powiedział z ubolewaniem, że najgorzej wychodzą w tym porównaniu katolicy. Protestanci bowiem bardzo szanują treść, czytając i rozważając Pismo Święte, pomijając często formę i szacunek zewnętrzny; prawosławni odnoszą się z szacunkiem do formy, nie rozważając treści, a katolicy, ani Go nie czytają, ani nie szanują.
Odnosząc się do czytań liturgicznych, mówił o konieczności zadawania sobie pytania: „kim jest dla minie Jezus?”, a także, czy nasza modlitwa i praktyki religijne stanowią spotkanie z żywym Bogiem.
W niedzielę konferencje ewangelizacyjne dla uczestników Golgoty Młodych wygłosili br. Łukasz Woźniak OFMCap i br. Bogumił Kusiak OFMCap. Odbyło się też nabożeństwo pokutne prowadzone przez br. Piotra Wardawego OFMCap.
W poniedziałek miało miejsce wejście na górę Tabor, na Kalwarii Podlaskiej, na której szczycie Eucharystii przewodniczyli neoprezbiterzy kapucyńscy. Katechezę wygłosił zaś br. Szymon Janowski OFMCap.
W programie tego dnia znalazło się również misterium grupy teatralnej Golgoty Młodych oraz nabożeństwo światła.
We wtorek 26 sierpnia, w ostatnim dnia spotkania, Eucharystii będzie przewodniczył główny organizator Golgoty Młodych br. Łukasz Pyśk OFMCap.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.