Siedlce: Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II
03 kwietnia 2023 | 17:15 | ks. mw | Siedlce Ⓒ Ⓟ
Nie bądźmy obojętni wobec Jana Pawła II i jego nauczania. Starajmy się je poznać; czytajmy to, co do nas mówił i wprowadzajmy to w nasze życie. Nasze dzisiejsze spotkanie i modlitwa są znakiem naszego szacunku i miłości do Papieża Polaka – wskazywał biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Drogi Krzyżowej, która w Niedzielę Palmową 2 kwietnia, przeszła ulicami Siedlec. W niedzielny wieczór, 18 lat po odejściu do domu papieża Jana Pawła II, wierni trwali na modlitwie pobudzeni myślą i świadectwem życia Papieża Polaka.
– „Chwała” i „Krzyż” jaśnieją także w Jego osobie, poprzez chwałę świętości oraz krzyż niezrozumienia i obelgi – mówił biskup siedlecki we wprowadzeniu do nabożeństwa.
– Pragnieniem Kościoła Katolickiego na całym świecie oraz naszej lokalnej wspólnoty, jest zachowanie od fałszu i zawirowania osoby papieża Polaka. Chcemy, aby dziedzictwo Tego, który zawierzył Bogu przez Najświętszą Maryję Pannę było wolne od wykorzystywania w niegodnych celach oraz złych intencjach. Nabożeństwo to ofiarujemy w intencji poszanowania godności i świętości papieża Jana Pawła II oraz naszej Ojczyzny. Będzie to wyraz naszego świadectwa i solidarności. Módlmy się o nawrócenie serca dla nas samych – powiedział bp Kazimierz Gurda.
Droga Krzyżowa przeszła z katedry siedleckiej do Sanktuarium św. Józefa. Krzyż na poszczególnych etapach nieśli przedstawiciele siedleckich parafii, wspólnot oraz Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej.
Na zakończenie nabożeństwa bp Kazimierz Gurda zwrócił uwagę, że w rozważaniach nawiązano do nauczania św. Jana Pawła II. – Teksty, które dzisiaj zostały przypomniane są świadectwem Jego wielkiej wiary i miłości do Chrystusa i Jego Kościoła. Widoczna jest w nich wielka troska o każdego człowieka. […]. Widoczna jest troska o zbawienie, świętość człowieka – wskazał biskup siedlecki.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.