Drukuj Powrót do artykułu

Siedlce: program pomocy długotrwale bezrobotnym

21.04.2017 , an, Siedlce, 21-04-2017 Ⓒ ℗

Centrum Integracji Społecznej, działające przy Caritas Diecezji Siedleckiej, realizuje Program Aktywizacja i Integracja (PAI) dla 20 osób długotrwale bezrobotnych z terenu Siedlec. Dzięki programowi są szanse, że wzmocnią oni swoje umiejętności, wrócą na rynek pracy i znacznie lepiej sobie na nim poradzą.

160-godzinny PAI rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca maja. Dwie 10-osobowe grupy uczestniczą w zajęciach z koordynatorem i doradcą zawodowym, psychologiem i pracownikiem socjalnym w ramach dwóch modułów: aktywizacyjnego i integracyjnego. Ważnym elementem wsparcia jest grupowe poradnictwo i warsztaty trenerskie.

– Program pomaga osobom oddalonym z rynku pracy z powodu m.in. braku kwalifikacji, odpowiednich kompetencji i innych barier utrudniających funkcjonowanie w środowisku – mówi Danuta Skwierczyńska, koordynator i doradca zawodowy w CIS.

Centrum prowadzi program we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Siedlcach, który ustalił dla bezrobotnych III profil pomocy, który oznacza, że te osoby wymagają szczególnego wsparcia ze strony urzędu i innych instytucji rynku pracy.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.